Gaz Metan ratează șansa de a trece pe primul loc în Play-Out

Gaz Metan a terminat la egalitate, scor 0-0 partida pe care a jucat-o la Tg. Mureș cu ASA într-un meci contând pentru etapa a 8-a din Play-Out. 


Echipa noastră nu a reușit decât un egal cu ultima clasată, ASA Tg. Mureș, ratând astfel șansa de a reveni pe prima poziție în clasamentul Play-Out-ului. Gaz Metan a avut câteva oportunități bune de a marca însă Eric, Sabin Lupu sau Bic nu au reușit să-l învingă pe portarul gazdelor, Eduard Pap. În urma acestui rezultat de egalitate, Gaz Metan rămâne pe locul secund cu 30 de puncte, la un punct în spatele liderului CSM Poli Iași care a remizat, scor 0-0 în primul meci al acestei etape cu cei de la Concordia Chiajna. Echipa clasată în spatele nostru este FC Botoșani cu 25 de puncte dar un meci mai puțin disputat. 

Rezumat meci: 


Echipele:


Clasament:


Următorul meci al echipei noastre va avea loc pe data de 7 mai în deplasare cu FC Botoșani. 

12 comentarii:

 1. per ansamblu, un meci modest. au fost ceva sclipiri in anumite momente ale jocului, dar slabut, foarte slabut. probabil faptul ca in playout-ul asta se joaca mai mult de placere, isi spune cuvantul in evolutia echipei. medias, botosani, iasi, chiar si voluntari sunt obligate sa joace 14 meciuri degeaba. saptamana trecuta, pustai zicea de niste aparitii noi in lot si in primul 11. nu prea s-au vazut schimbari. poate daca ar introduce jucatori care n-au prea prins minute in liga 1, aia sa intre cu alta dorinta. totusi, cu putin noroc, puteam castiga.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Ti s-a parut tie ca am juca de placere?
   Ma crucesc cand citesc unele comentarii, zau...
   Astia joaca in dorul lelii si tu vorbesti de placere

   Ștergere
  2. cand ma refeream ca joaca de placere, ma refeream ca joaca fara a avea un obiectiv clar. nici macar banii din drepturi tv nu-s chiar asa o mare lupta. diferenta de bani dintre locul 7 si locul 9 e de vreo doua, trei sute de mii de euro. doua, trei sute de mii de euro pntru un club de liga1 nu-s chiar asa multi bani. ca-i ai, ca nu-i ai, cam tot aia e.

   Ștergere
 2. Echipa asta din Medias parca e facuta sa rateze toate obiectivele in care este angrenata:
  cand trebuie sa se salveze de la retrogradare rateaza !!
  cand trebuie sa se califice in play off dintr-o pozitie favorabila .... binenteles rateaza!!
  cand ii prindem pe Steaua in criza si avem sansa sa-i batem si noi....binenteles ratam!!
  daca nu prindem play off-ul , binenteles ca pierdem primul loc din play aut.
  cand avem sansa sa revenim...bineinteles ca...ratam !!!
  Este frustrant , si atunci cum sa mearga lumea la stadion?

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Dacă ești suporter al acestui club mergi la stadion indiferent de rezultate...Părerea mea..

   Ștergere
  2. dreptate ai din pacate si nu o sa se schimbe nimica pana nu se schimba conducerea echipei , aici ma refer la presedinte ,antrenor, multumim pt ajutorul dat echipei domniilor dar e timpul sa va retrageti din conducera echipei , va multumesc pt intelegere :)

   Hai Gazuuuuuuuuuuuuuuuuu

   Ștergere
  3. TIBYSOR13 draga, pasarea malai viseaza. Trebuie jucatori de fotbal nu doar mercenari, chiar romani fiind, iar localnicii stiu ca oricum ei sunt "cei mai buni din oras" si in A si in B.

   Ștergere
 3. Acest comentariu a fost eliminat de autor.

  RăspundețiȘtergere
 4. gazu = echipa de playout (liga 2a) iar ASA chiar nu are ce cauta prin liga1, mai degraba prin liga 3a ar juca ei fotbal!!

  RăspundețiȘtergere
 5. foarte exact titlul GAZ METAN RATEAZA.....NUMAI RATEAZA ,HA,HA,HA!!

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.