Gaz Metan ratează șansa de a trece pe primul loc în Play-Out

Gaz Metan ratează șansa de a trece pe primul loc în Play-Out

Gaz Metan a terminat la egalitate, scor 0-0 partida pe care a jucat-o la Tg. Mureș cu ASA într-un meci contând pentru etapa a 8-a din Play-Out. 


Echipa noastră nu a reușit decât un egal cu ultima clasată, ASA Tg. Mureș, ratând astfel șansa de a reveni pe prima poziție în clasamentul Play-Out-ului. Gaz Metan a avut câteva oportunități bune de a marca însă Eric, Sabin Lupu sau Bic nu au reușit să-l învingă pe portarul gazdelor, Eduard Pap. În urma acestui rezultat de egalitate, Gaz Metan rămâne pe locul secund cu 30 de puncte, la un punct în spatele liderului CSM Poli Iași care a remizat, scor 0-0 în primul meci al acestei etape cu cei de la Concordia Chiajna. Echipa clasată în spatele nostru este FC Botoșani cu 25 de puncte dar un meci mai puțin disputat. 

Rezumat meci: 


Echipele:


Clasament:


Următorul meci al echipei noastre va avea loc pe data de 7 mai în deplasare cu FC Botoșani.