Gaz Metan își mai trece în cont o înfrângere

Gaz Metan a pierdut cu scorul de 2-0 în fața echipei ACS Poli Timișoara pe teren propriu într-un meci contând pentru etapa a 7-a a Ligii 1. Ameble goluri ale echipei oaspete au fost marcate în prima repriză de către Gabriel Vașvari. Același jucători și-a lăsat echipa în inferioritate numerică în minutul 45 când a primit al doilea cartonaș roșu. 


Chiar și în aceste condiții, echipa noastră nu a reușit să revină în meci deși am avut câteva ocazii bune de a marca prin Roberto Romeo sau Darius Olaru. Scorul ar fi putut și mai mare însă norocul a fost de partea noastră în minutul 86 când Ciucur a trimis pe lângă poarta apărată de Pleșca. Scorul final a fost cel stabilit în minutul 25 iar Gaz Metan pierde alte 3 puncte importante. Aceasta este cea  de-a 5-a înfrângere pentru echipa noastră după 7 meciuri. 

Gaz Metan rămâne în subsolul clasamentului cu 4 puncte după 7 etape. 

Rezumat meci:Echipe: Clasament:În etapa viitoare, Gaz Metan va juca în deplasare cu CSU Craiova. 

21 de comentarii:

 1. Sunt in stare sa pariez pe toata agoniseala mea de-o viata ca Medias nu va cadea in B,sunt multe echipe sub valoarea noastra. Multe echipe care au inceput furtunos se vor stinge (ca un foc de paie ) Nedumerirea mea este ce sa intimplat cu Popovici ?,mie unul mi-a placut baiatul asta. Olaru m-a dezamagit la fel si Manole, dar asta este se intimpla si zile mai rele. Hai Medias

  RăspundețiȘtergere
 2. Sunt in stare sa pariez pe toata agoniseala mea de-o viata ca Medias nu va cadea in B,sunt multe echipe sub valoarea noastra. Multe echipe care au inceput furtunos se vor stinge (ca un foc de paie ) Nedumerirea mea este ce sa intimplat cu Popovici ?,mie unul mi-a placut baiatul asta. Olaru m-a dezamagit la fel si Manole, dar asta este se intimpla si zile mai rele. Hai Medias

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. popovici a avut evolutii bune, deaia a fost titular in toate cele 6 etape.. probabil a fost putin accidentat, cum accidentat e si golubovic. a lipsit mult echipei golubovic. inca nu a marcat el pt gazu dar isi face simtita prezenta in teren. poate si evolutia mai slaba a lui olaru tot din cauza lipsei lui golubovic este. olaru, tircoveanu, manole sunt inca niste copii. ei au voie sa mai faca si meciuri slabe. din pacate, ieri si jucatorii cu experienta au avut o evolutie stearsa. sa speram ca ne trezim cat de repede, sa incepem sa strangem punct cu punct si in cateba etape sa ne departam de zona minată a clasamentului.

   Ștergere
 3. din pacate asta ne este valoarea cu jucatori ca :Busu,Perendija,Curtean si inca cativa nu putem decat sa speram ca castigam barajul de ramanere in prima divizie , daca ajungem acolo , multumim domnului manager Marginean pt aceasta campanie de achizitii monumentala !!!!!!!!!!!

  Hai Gazuuuuuuuuuuuuuuuu

  RăspundețiȘtergere
 4. Ce sa ne trezim bai fratilor,voi nu vedeti ca suntem varza la toate capitolele!!!Apärare ,atac ,mijloc si chiar disciplinä de joc!Nu jucam nimic si cred ca suntem cea mai slabä echipä din liga 1 ! Am vazut asearä pe Colentina cu Steaua si chiar mau inpresionat baietii aia cu ce atitudine au jucat chiar si in 10 oameni,bravo lor!!La noi nimic,un Olaru apatic si mai mereu agitat ca un spray,niciodatä calm si stapin pe situatie,ce sa mai zic ??Cred ca Pustai trebuie sa plece ,deoarece situatia actualä de reconstructie cu multi jucatori noi nu prea-l prinde si nu cred ca vareusiidealtfel sa redreseze echipa!Pustai la Medias a condus echipe gata formate cu jucatori buni si echipa a avut mai mereu stabilitate si liniste financiarä,fära vreo presiune si cred ca deaceia Pustai a si avut rezultate,pe cand acum din päcate nu mai are nici linistd ,nici bani la club si nici echipä!!Un antrenor bun acuma in aceste momente grele se vede, asa cum POPA la Timisoara a reusit sezonul trecut fara bani si cu un minus de 14 puncte sa se salveze si chiar sa joace un fotbal pläcut!Vad ca acum reuseste iarasi chiar daca si Tm ca si noi sunt in aceiasi situatie financiara proastä ,poate chiar mai proastä ca si a noasträ si la fel si la echipa lor venind jucatori noi,dar POPA este antrenor!!!!!
  Pustai ar trebui sa plece si sa produca un soc la echipä,deoarece nu vad echipa nici motivatä si dupä interviurile lui Pustai cred ca nu mai crede nici in jucatori si nici in conducere ca vor putea salva aceastä echipä!Luati declaratia lui de dupä meci in care spune cu nonsalantä in doar cateva etape scurse din acest sezon, cum ca nu ar fii o tragedie daca echipa va retrograda doar a mai fost in liga 2 si nu ar fii o problemä sa mai retrogradam incä odatä!Päi profesore,cum dracu mai poti tu sa intrii in vestiar si sa motivezi aceastä echipä cand acum ptr toti jucatorii este clar ca nu ar fii nicio problemä sa retrogradeze!
  Imi pare rau dar cuvintele trebuie sa fie altele si jucatorii sa auda din partea antrenorului un alt discurs,motivator,increzator si entuziasmant chiar daca echipa trece printro perioada proastä!
  Asa ca Profesore ia ecsemplul Lui OPRITA! Un barbat adevarat care chiar daca nu a jucat in aceste etape Rau sia dat seama ca nu mai poate controla echipa si a plecat!
  cred ca si la noi o demisie ar aduce cel putin un soc la echipä si poate vom juca si noi mai relaxati si mai ofensiv!!PÄREREA MEA!!
  ASA CA DEMISIA PROFESORE!!!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. situatia financiata a timisoarei e mult mai grea ca a noastra. la medias inca nu s-a pus problema de cheta in vestiar pentru a plati motorina la autocar. nu stiu ce situatie financiara e la medias.. dar acum vreo doua etape voicu spunea ca banii sunt la zi.
   ce am inteles din declaratiile lui munteanu de aseara, el si toti jucatorii nou-veniti inca nu au vazut vreun ban.
   in alta ordine de idei, nu stiu daca are vreo legatura cu evolutiile sportive, dar gazu a facut cu dulca o serie de vreo 10, 15 meciuri fara infrangere in perioada in care erau restante salariale.

   Ștergere
  2. Avea cineva dubii, cand am zis ca Gazu e cea mai slaba echipa din Liga 1?

   V-ati convins sau mai aveti nevoie de "demonstratii" pe teren?

   Ziceti daca isi merita salarul, cei 24-25 "fotbalisti" din lotul nostru? DAca le-ar oferi 1000 Euro/luna ar zice ca-i jugnesti, dar la ce fotbal vedem, noi, spectatorii, nu suntem jigniti? Cu toate problemele, alea, totusi, trebuie sa areti ceva, ca primesti un salar in euro, destul de bun, fata de ce oferi!!!

   Ștergere
 5. desi ii doresc sa scoata echipa din criza si etapele astea scurse sa fie doar un episod nefast, daca e sa fie schimbat pustai, lista potentialilor antrenori nu e chiar foarte mare. pe langa grozavu si multescu, despre care s-a discutat, un alt posibil anttenor ar fi si eugen neagoe. omul chiar a facut treaba buna la iasi.. cu un lot sensibil egal cu ce are medias acum.

  RăspundețiȘtergere
 6. Parerea mea este sa-l lasam pe D-ul Profesor sa lucreze in liniste nu sa aruncam cu noroi in el. Uitati-va la Steaua s-au bagat milioane de E si se chinuie cu echipe mici. De Dinamo ce sa mai vorbim o bate Iasu . Eu zic sa fim uniti sa-i incurajam .

  RăspundețiȘtergere
 7. nu vine nimeni la o echipa cu probleme financiare.
  Va este cumva dor de Dulca care cred ca ar fi singurul dispus?

  RăspundețiȘtergere
 8. Parerea mea este sa-l lasam pe D-ul Profesor sa lucreze in liniste nu sa aruncam cu noroi in el. Uitati-va la Steaua s-au bagat milioane de E si se chinuie cu echipe mici. De Dinamo ce sa mai vorbim o bate Iasu . Eu zic sa fim uniti sa-i incurajam .

  RăspundețiȘtergere
 9. Mai fratilor in aceste momente nu sti ce sa mai crezi,iti vin o multitudine de ganduri in minte,eu unul nu imi pot face o idee clara despre ce se intampla cu aceasta echipa.Cred ca fiecare incearca sa gaseasca niste raspunsuri sa ne dam de seama ce se intampla, dar e foarte greu.Unul dintre lucrurile pe care le-am vazut si am spus inca chiar din a doua etapa,e ca lotul actual e sub cel de anul trecut fara nici un dubiu.Deci sa incepem din acest punct,avem echipa mai slaba ca anul trecut.Acum nu stiu in ce masura poate fi acuzat antrenorul,pentru mine Pustai e antrenor bun,a demonstrat de multe ori,acum bineinteles ca face si el niste greseli,dar care-i ala care nu face? Sa ne uitam la Steaua,Dinamo ce jucatori au.....si nu joaca dupa valoarea pe care o au!Nu stiu ce sa spun...sunt citeva lucruri care sa vad clar la echipa noastra.Eu vad ca avem mari problema in a marca,nu suntem lucizi in fata porti in rarele ocazii in care ajungem in situati bune de a marca.Unu....doi,avem mari proble in aparare,in afara meciului cu Iasi si Sepsi,am luat de la doua in sus.Deci,pe linga faptul ca nu putem inscrie,problema e ca luam in fiecare meci.Alta...nu avem nici o idee clara de joc,nu atacam dar nici nu ne aparam cum trebuie!Eu cred din acest punct ar trebui sa lucreze staful technic.Sa se faca o evaluare,si sa incepem sa ne creem o identitate,un stil de joc.Sa punem apararea la punct,sa ne aparam bine si pe contraatac,cu ce avem.Macar stim un lucru,stim ce avem de facut in fiecare meci.Sau....sa jucam pentru Golubociv,pe devierile lui,sau sa ducem mingea pe margini de unde sa vina 15 centrari bune pe meci,daca vin atatea.... cel puutin doua le pune unde trebuie.Aici e smecheria,tebuie sa lucram cu marfa pe care o avem,sa vedem ce puncte bune avem si cum le punel in valoare mai bine,iar pe de alta parte sa incercam din mers sa rezolvam punctele salabe.Acum adevarul e ca asta-i partea antrenorului si stafului technic,poate mai au nevoie de timp,nu stiu ce sa spun,eu din ce am vazut,nu am jucat mai mult de un meci in ceeasi formula,probabil ca sunt inca in cautari.Oricum alunecam pe o panta care nu e buna,nu e bine de loc sa intram intr-o spirala dinasta negativa.Vulturii sunt acolo,cind simt miros de sange se vor napusti asupra noastra.Daca nu aratam tarie si nu mai tinem de frica si respect cit de cit,ne v-a fi greu tare,toti vor veni supermontati sa faca puncte cu noi!Am zis din start ca ne vom bate pentru ultimele poziti,din pacate se vede ca am gura spurcata,sper totusi ca vom reusi sa punem cel putin doua echipe in spatele nostru.Speranta trebuie sa fie,de ce nu,campionatul e lung inca,de ce nu am putea spera avand exemplul Timisoarei de anul trecut?

  RăspundețiȘtergere
 10. sa fie platiti dupa rezultate,poate asa se trezesc si adormitii jucatori,cind ii arzi la buzunar,nu se poate sa fi turist pe teren si sa nu legi pase ,sa ti de minge,sa pasezi tot la adversar,sa nu alergi, sa te demarci, sa tragi la poarta ,sa nu ai conditie fizica,sa joci tot cu pase in lateral si in spate,sa ai frica sa ataci,sa nu vezi determinare in joc si atitudine,nu l-am vazut la interviu pe presedinte,care si el ar trebui platit in functie de rezultate,toata lumea se eschiveaza si salariul vine ,dar pt.ce il luati d-lor,ca rezultate nu aveti,rusine sa va fie daca aveti obraz,la fel si comentatorul ca echipa habarnist,nu stia cine iese cine intra,parca totul e cu susul in jos,ti-e scirba de asemenea atitudine,atit la echipa cit si la conducere,rusine sa va fie la toti...

  RăspundețiȘtergere
 11. nu este vina lui pustai , este lotul adus de marele manager Marginean , Pustai antreneaza si el ce are in lot !!!!!!!!!!!!!

  daca vreti demisia cuiva strigati demisia Marginean !!!!!!!!!!!!

  Hai Gazuuuuuuuuuuu !!!!!!!!!!!!!!!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Dar de ce este de vinä Märginean??chiar nu te inteleg!!Päi bai oameni buni, MITICI a Fost capitanul lui POLI IASI,VOICU LA FEL FOST CAPITAN LA POLI IASI,GOLUBOVICI JUCATOR NU DE MULT LA STEAUA si fost golgeter la IASI,deci 3 jucatori de top ai Iasului,echipä care sezonul trecut a terminat peste noi in clasament(locul 7)asa ca te rog sa mai gandesti putin inainte sa vorbesti,la fel BUSU ,fost capitan al celor de la Pandurii!!!Perendia si Kubutia 2 stoperi de calitate,care intradevar gresesc foarte mult,dar ce vinä are Märginean ca acest Antrenor Pustai nu reuseste sai antreneze si sa le punä in valoare calitatile??De ce Munteanu si alti jucator inoi ai lui Poli Timisoara au reusit foarte repede sa se integreze la Timisoara??ptr ca Celälalt profesor POPA este antrenor si Profesor de dport si nu de Matematica!!Da adevarat ca nu avem o echipä foarte puternica si sunt deacord cu multi de pe acest site ca avem o echipä mai slabä ca si anul trecut dar lasatimä sa cred ca nu putem avea un lot de jucatori atita de slab sa nu putem bate pe nimeni si sa nu jucam nimic!Avem 2 portari buni,avem fundasi cu ecsperientä cum ar fii,Busu,Perendia ,Kubutia, Voicu si chiar Sirghi cand va intra,in atac avem un virf de Steaua si un golgeter,avem un Olaru sub 21 de ani care are deja cat de cat experienta in liga 1 si mai compenseazä cu talentul si technicitate,avem la mijloc la fel un Danci cu multä ecsperientä in liga 1,avem un Bic,bun si acesta Avem 2 jucatori tineri si buni ca Manole care la Sepsii sezonul trecut a fost unul din cei mai buni si Tircoveanu,care dupä mine ar trebui sa joace titular meci de meci,jucatori ce apartin de Dinamo echipä care nu cred eu ca siar permite sai tinä in lot doar asa de ochii lumii fara sa aiba valoare(si uite ca la noi joaca si nu prea joacä) si binenteles ca al mai avem si pe Curtean,alt jucator care facea furori!!Deci luati alte echipe din Liga 1 si vedeti ce jucatori au si comparatii cu ai nostrii!!Päi ce dracu ma TIBISOR sa facä märginean?Päi acesti jucatori adusi trebuiau angrenati cat mai repede in echipä,antrenati, motivati si pusi in valoare
   cat mai repede!Nu esti capabil ,pa!!!!!! lasane!
   Intradevar ne mai trebuie un cordonator de joc, si cred ca si un atacant,deoarece stam doar in Golubovici si in acest copil Olaru,dar de aici si pinä a spune ca avem jucatori slabi si ca Märginean este de vinä ca nu au adus altii mai buni,sami fie cu iertare este cale lungä fratilor!Päi Antrenorul ar trebui sa vada ce ar trebui facut ca Golubovici sa marcheze ,ca Perendia si Kubutia sa nu mai fie pusi in situatii dese de 1- la 1 cu adversarii,daca Voicu ar trebui sa urce asa de mult in atac, s-au ar trebui sa ajute mai mult apärarea si etc,etc
   Astai problema!Daca Profesorul nu reuseste sa facä o echipä cat mai repede cu acesti jucatori care dupä mine sunt de valoare destul de bunä ,atunci vom avea probleme!Nu vreau sa cred ca acesti jucatori ai lui Poli Iasi care mai deunäzii erau de bazä la echipa care a terminat peste noi nu mai sunt buni la noi si acolo erau NR1 si in cateva luni la noi nu mai joacä nimic!b Aici trebuie gasitä solutia! DE CE??Si ar mai fii ceva!!!Poate voi fii injurat pe aici deoarece vreau sa spun ca mie unul nu mia pläcut atitudinea lui Munteanu la primul gol marcat de Vasvari,dupä pasa lui!Sa bucurat chiar ecsagerat si va rog sa va uitati pe reluari cum se bucura cu niste semne si gesturi spre tribuna oficialä!Da poate ca avea si de ce ,nu stiu,dar tinind cont ca Mediasul la facut fotbalist, ca tot Mediasul ia mai dat o sansä ,anul trecut dupä ce a venit cu coada intre picioare de prin Germania ar fii fost corect sa se abtina !am urmarit asearä si meciul celor de la Viitorul cu Craiova si chiar mia pläcut gestul lui Mitrita la inscrierea celor 2 goluri neutind ca Viitorul prin mana intinsa de Hagii la facut fotbalist mare !desi culmea iel chiar ete Craiovean de origine!Deci aici se vede caracterul
   unor jucatori!#
   Ieu las fii huiduit tot meciul si nu ias fii scandat numele asa cum au facut cei din galerie!Ptr mine ramane un jucator bun si doar atita!!!Rusine MUNTENEE!!

   Ștergere
  2. TIBYSOR13 esti un dobitoc!23 august 2017, 00:47

   Tibisor13 asta e prost rau, l-am urmarit si e un copil debil mintal!
   Pai daca si Marginean are vreo vina in decaderea clubului..pai saracu ce sa faca cand a gasit tot clubul sportiv (CS GMM, nu doar echipa de fotbal), cu datori, se aude de peste 4-5 mil euro...lasate de celebrul Gropar Ioan Horoba!!!

   Marginean cand a fost la U Cluj, avea toate grupele de copii si juniori campionii romaniei./....nu el a fost griparul U Cluj ci Florian Walter (care este fugar si azi), alatrui de CURva de Prodanca.,...astia 2 au sacatuit Universitatea din cluj!
   Tibisor, copil prost, Nu mai vorbii fara sa stii exact ce a fost! Faci declaratii doar de dragu de a te afirma aici!!!

   Ștergere
  3. eu am vorbit frumos , asta e parerea mea , toti avem dreptul la o parere , diferenta intre mine si tine ca eu imi spun parearea fara sa vorbesc urat , pe cand tu nu stii altcumva decat sa injuri si sa vorbesti urat , sa fi sanatos si tu si prietenul tau Marginean.

   Ștergere
 12. Paul sunt zvonuri ca Pustai va inlocuit ,sunt reale zvonurile

  RăspundețiȘtergere
 13. Mi-as dori din suflet sa folositi o conversatie DECENTA pentru ca nu ajuta la nimic asemenea limbaj.

  RăspundețiȘtergere
 14. fara suparare dar nu cred ca mai merita sa platesc nici 10 lei ...asta e lipsa de respect fata de spectatori. Ma uit de la TV daca tot nu vad mare lucru. eu vin la meciuri de ani buni incoace si i-am tot sustinut, apai asa nu i-am vazut niciodata! Si in primul sezon, in 2008 aveam rezultate mai bune, in etapa 2 am umilito pe TM cu 5-1, hattrik Curtean, apoi am luat 4-0 de la Urziceni, apoi am facut cate un 0-0 Cu BV acasa, si tot asa...2-3 infrangeri,dar al 4lea meci tot adunam un amarat de egal...acum vad ca o fac intentionat!!

  Pai merita sa mai mergi sa-ti faci nervi?> Nici chiar asa!!

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.