Gaz Metan își mai trece în cont o înfrângere

Gaz Metan își mai trece în cont o înfrângere

Gaz Metan a pierdut cu scorul de 2-0 în fața echipei ACS Poli Timișoara pe teren propriu într-un meci contând pentru etapa a 7-a a Ligii 1. Ameble goluri ale echipei oaspete au fost marcate în prima repriză de către Gabriel Vașvari. Același jucători și-a lăsat echipa în inferioritate numerică în minutul 45 când a primit al doilea cartonaș roșu. 


Chiar și în aceste condiții, echipa noastră nu a reușit să revină în meci deși am avut câteva ocazii bune de a marca prin Roberto Romeo sau Darius Olaru. Scorul ar fi putut și mai mare însă norocul a fost de partea noastră în minutul 86 când Ciucur a trimis pe lângă poarta apărată de Pleșca. Scorul final a fost cel stabilit în minutul 25 iar Gaz Metan pierde alte 3 puncte importante. Aceasta este cea  de-a 5-a înfrângere pentru echipa noastră după 7 meciuri. 

Gaz Metan rămâne în subsolul clasamentului cu 4 puncte după 7 etape. 

Rezumat meci:Echipe: Clasament:În etapa viitoare, Gaz Metan va juca în deplasare cu CSU Craiova.