Gaz Metan n-a reușit să învingă lanterna roșie

Gaz Metan Mediaș a termiant la egalitate, scor 1-1 partida disputată pe Stadionul Ilie Oană din Ploiești cu nou-promovata Juventus București într-un meci contând pentru etapa a 12-a a Ligii 1 de fotbal. După o primă repriză destul de slabă a echipei noastre, la pauză, gazdele au intrat cu avantaj minim prin reușita lui Călințaru din minutul 37. În repriza secundă, Cristi Pustai a făcut două schimbări care au schimbat jocul echipei noastre: Buziuc l-a înlocuit pe Khubutia iar Darius Olaru a fost schimbat de Manole. Roberto Romeo a adus egalarea în minutul 50 după un dribling de mare efect, trimițand fără speranțe pentru goalkeeperul bucureștenilor la scolțul scurt. Acesta avea să fie și rezultatul final al partidei, Juventus 1, Gaz Metan 1. Pentru noi acesta este cel de-al doilea rezultat de agalitate consecutiv după cel de etapa trecută, 0-0 cu Astra Giurgiu. 

Juventus București este singura echipă din Liga1 care încă n-a reușit să câștige nicio partidă în 12 etape, având 4 egaluri și 8 înfrângeri. Echipa noastră rămâne pe penultimul loc retrogradabil cu doar 6 puncte, aflându-se la 2 pucnte distanță față de următoarea clasată, Concordia Chiajna care are însă un meci mai puțin disputat. 

Rezumat meci: 


Echipele:


Clasament:


În etapa următoare, Gaz Metan va întâlni FC Botoșani pe teren propriu. Meciul va avea loc Vineri, 29 septembrie. 

22 de comentarii:

 1. Avem un joc foarte slab ,nicio idee de joc,jucatori sunt apatici,blazati.
  Domnul profesorul a declarat ca este un punct castigat, dupa parerea mea Pustai ar trebui sa dea niste explicatii pertitente legat de evolutia echipei care se complace in mediocritate
  AR trebui produs un soc la echipa prin aducerea unui nou antrenor.
  Perendija si Voicu sunt o pierdere ptr noi,Akaki e mult mai slab ca ei.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. plecarea lui voicu nu a fost cauzata de evolutiile din teren. chiar daca la inceput am fost convins ca a plecat din cauza evolutiilor slabe din teren. zilele astea am citit un interviu dat de el in vara asta pentru un site iesean unde spunea ca are de gand sa joaca undeva in apropiere de casa, undeva in jurul bucurestiului. de asta s-a si discutat ca a semnat cu juvnetus si dupa a aparut stirea ca a semnat de fapt cu medias. probabil i s-a promis un proiect frumos, probabil i s-au oferit si un pic mai multi bani decat i-ar fi dat juventus si de asta a venit aici. dar cu timpul si-a dat seama ca in afara de bani la medias nu prea e nimic. in iarna o sa-l vedem ca semneaza cu juventus, chiajna. voluntari.

   Ștergere
 2. Aceleasi declaratii ale lui Pustai....e 1 punct castigat.RUSINE BAAA...DATI DEMISIA !!!

  RăspundețiȘtergere
 3. daca si juventus a ajuns sa-ti puna probleme si doar norocul a facut sa nu te conduca cu vreo 2, 3-0 la pauza...e grav. doar inspiratia de moment a lui greab a facut ca scorul sa nu i-a proportii. ma bucur mult pentru evolutia lui romeo. tot ziceam pe aici ca e un jucator bun de banda dreapa, astazi s-a vazut in meci. am vazut ca se intelege bine cu manole. pacat ca nu am speculat mai mult inceputul bun de repriza a2a. dupa primele 10, 15 minute in care am jucat ceva. iar ne-am taiat ca maioneza. trebuie sa le dam o bere celor de la timisoara pentru golul din ultimele minute. daca facea iasi 17 puncte chiar ca se rupea clasamentul, nu ca acum ar arata mai bine.

  daca ii laud pe romeo, greab, manole, constantin, popovici si cam atat.
  trebuie sa-i critic un pic pe akaki care e de circ aproape in fiecare meci. la gol el greseste si dupa ii comenteaz lui greab. :)))))
  danci isi cam arata limitele, meci de meci ia cartonas, meci de meci e nesigur si greseste flagrant.
  apropo de romeo, stie cineva cui ii erau adresate semnele si cuvintele de dupa marcarea golului? pe cine era asa suparat? :)) probabil pe noi, publicul, care i-am cam tot criticat in ultima vreme pe fotbalisti. :)

  RăspundețiȘtergere
 4. Acum ca am vazut si jocul acesta cu vecina noastra de clasament, si de suferinta,va spun sincer ca daca lucrurile nu se schimba radical intr-un fel sau altul,o sa retrogradam fara nici cel mai mic dubiu.Va spuneam si in alte posturi ca suntem la bataie cu Colentina,dar dupa ce am vazut azi as putea spune ca acestia sunt cu o idee chiar peste noi.Rezultatul este putin nedrept la ce s-a jucat...am vazut ca Colentina sunt o echipa mai legata au o oarecare omogenitate iar in ce priveste jucatorii lor sunt mai technici,mai rapizi si mai mobili decat ai nostri.Vreau sa remarc un lucru care ma deranjat astazi,inainte de toate celelalte cu care m-am obisnuit deja...a fost atitudinea lui Romeo de dupa gol care ,recunosc a fost unul frumos.Si tin sa-i reamintesc citeva lucruri lui Romeo ca poate si le-a uitat.Pai mai Romeo si Julieta,tu esti de citiva ani buni la echipa asta ,de vreo trei,patru si deabea acum ai inscris primul tau gol in liga 1,catre cine faci tu semnne de genul ala?Cite meciuri ai jucat ca titular in tot acest timp pe care l-ai petrecut la Medias?Nici acum in ceasul al 12-lea nu esti instare sa te impui ca titular,iti recomand un Anusol mai baiatule inainte sa injuri si sa faci semne de genul ala,ai frecat banca si ai umflat statul de plata atatia ani la Medias. Nu tie rusine mai Don Juan de 2,5 lei,la toti ar trebui sa va fie rusine,incepand de la preparatorul fizic si pina la presedinte ca ati reusit performanta sa aduceti 250-300 de spectatori la stadion in ultimul meci,ceea ce nu cred ca s-a mai intmplat in istoria noastra,poate doar cind eram prin liga 3-a se se mai fi intamplat! Atata sunt oamenii de acriti de fotbalul vostru! In locul vostru mi-ar fi rusine sa-mi mai scot fata prin oras,sau daca tot ma incumet as tine privirea si capul numai in pamant.Ar trebui ca Pustai sa va puna de 10 ori pe zi inregistrarea pina la urmatorul meci, sa vedeti in ce hal ati jucat prima repriza,sa ne spuntei daca va puteti numi jucatori de fotbal dupa prestatia mai mult decat jenanta pe care ati avut-o....sincer eu nu am vazut o repriza mai slaba ca asta de cind mai stiu la aceasta echipa.Mai mult n-are rost sa mai vorbim,orice cuvinte sunt inutile,locul din clasament il meritam din plin!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. din pozitia lui de fundas dreapta. maxim mijlocas dreapta e cam greu sa se intalneasca cu golul. e ca si cum te-ai supara pe greab ca desi e la medias de 5 ani nu a dat niciun gol. romeo e fotbalist bun, ar trebui folosit mai mult, mai ales acum cand jucatorii obisnuiti cu primul 11 nu prea dau randament.

   Ștergere
  2. Mai omule tu vorbesti serios? Mai citesce-ti incaodata cometariul!Eu zic ca in primul rand tre sa joci,ca sa ajungi sa dai gol. ,,mijlocas dreapta e cam greu sa se intalneasca cu golul,, nu vorbesti serios asa-i? ,,romeo e fotbalist bun,, iti dai seama....de cand e la noi na jucat titular la nici unul dintre antrenorii pe care i-am avut,nu la vazut nici unul ca e bun!,, e ca si cum te-ai supara pe greab ca desi e la medias de 5 ani nu a dat niciun gol,, fraza asta numai necesita nici un comentariu.Noapte buna! :)

   Ștergere
 5. Daca in prima repriza comentatorul tv avea cuvinte de apreciere in multe rinduri pentru fundasul stinga (Popovici ) va dati seama ca in atac nu am contat. La pauza D-nul profesor cred ca a vorbit cu ei mai barbateste si chiar sa vazut o schimbare pozitiva. A fost un joc placut. Pina la urma nu veniti cu trista goala acasa.

  RăspundețiȘtergere
 6. Daca in prima repriza comentatorul tv avea cuvinte de apreciere in multe rinduri pentru fundasul stinga (Popovici ) va dati seama ca in atac nu am contat. La pauza D-nul profesor cred ca a vorbit cu ei mai barbateste si chiar sa vazut o schimbare pozitiva. A fost un joc placut. Pina la urma nu veniti cu trista goala acasa.

  RăspundețiȘtergere
 7. Ai dreptate, Adi Irl, suntem praf fin. Așteptăm cu interes o schimbare radicală în bine, altfel vom juca sigur la matineu. Deși am avut abonament in fiecare din ultimii ani, eu pe la stadion voi mai calca doar când acești jucători vor arăta mai mult respect pentru culorile acestui club. Puteți să mă faceți suporter de rezultat, mi se falfaie, dar până nu luăm toti atitudine, nu se va schimba nimic în bine. E trist ce se întâmplă cu echipa noastră, dar nu suntem obligați să îi susținem indiferent de ce joaca pe teren.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Asa si eu :) cand vad ca vor atunci vin la meci..4-3-3 cu Astra a fost foarte bun, azi s-a jucat altfel .. trebuie sa atacam .. un 4-3-3(false-nine) cei 3 atacanti/2 sa fie in stand-bye, noi cu ce avem nu trebuie sa jucam pe flancuri .. Cretu era rapid.si Munteanu ..

   Ștergere
 8. nu pot sa cred ca trec etapele, stangem cu chin cu vai cate un punct, si nu ne trezim. in loc sa fim suparati si nervosi ca nu am luat 3 puncte, noi stam relaxati si contorizam echipele care se vor bate la retrogradare. noi si inca vreo 3. ca o gluma amara, poate unii de prin club au impresia ca liga1 e ca NBA-ul, adica nu se poate retrograda. la ce evolutii avem, nu vad cum si de ce peste 5, 10 etape sa jucam mai bine. cand 12 etape joci slab, inseamna ca asta e nivelul. gazul de anul asta e padurii de anul trec. nu vad pe nimeni sa se impotriveasca, toti accepta soarta. TRIST!!! cred ca nici pustai nu mai are aceeasi placere de a antrena cum avea acum cativa ani.

  RăspundețiȘtergere
 9. pacat! chiar cu jocul asta fara orizont se puteau lua 3 puncte aici

  RăspundețiȘtergere
 10. ciinii latra ,ursul merge ceva de genul acesta e aici,noi tot vorbim ce ne doare ,dar ei nici nu ne bag in seama,poate un baner afisat la meciul de acasa cu botosani,cit va mai suportam jocul antifotbal,lipsit de dorinta de a cistiga sau altceva,poate asa se vor trezii...ma uitam la cei de la sepsi care au pierdut dar ai vazut alta atitudine,alt joc si o dovedesc locul ocupat si punctele,pe cind aici ti-e lehamite de ce vezi ce se joaca si cum se joaca,daca nu era Greab,Marius Constantin si inca vreo doi scorul era ca si cu FCSB,Bic degeaba are nr.10 e zerooo,greseli de la simpla pasa direct la adversar ,fara dribling,sut nici o viziune in meciuri ,slabi fara conditie fizica ,fara dorinta de a cistiga fara scheme de joc exersate fara fantezie in a juca mingea cu coechipierii asta ne arata acesti mercenari care parca au ca obiectiv caderea ,in locul salvarii echipei,parca am ramas in locul lui A.S.A.Tg.Mures de anul trecut care tot cu nume de rezonanta a poposit in B,cum naiba se face de nu putem aduce la aceasta echipa jucatori dornici de afirmare tineri nu unii blazati care asteapta sa treaca vremea banii sa curga si daca echipa cade pleaca la alta ca de loc poate va fi .RUSINEEEEEEEEEEEEEEE de mai aveti ceea ce se chiama OBRAZ si DEMNITATE!!!

  RăspundețiȘtergere
 11. Daca olteanu de Voicu e o pierdere ptr Medias inseamna ca si tu esti de-a lui....Dute dupa el!!

  RăspundețiȘtergere
 12. nu inteleg de ce sarghi nu joaca fundas central, pozitia lui de baza, si-l punem libero sau ce joaca el. ce cuplu bun si experimentat ar fi constantin-sarghi. saracul akaki e pe langa situatie.. a mai si fost capitan in unele meciuri. :)) mijlocasii centrali sa fie bic si danci, in benzi curtean cu popovici si in fata olaru cu golubovici. nu stiu zau cum iesim din gaura asta in care suntem, probabil nu iesim si atunci ar cam trebui facute calcule pentru sezonul de liga2. il vindem pe olaru cu 4, 5 sute de mii si ne cam facem bugetul pentru sezonul de liga2.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Și Olaru se pierde încet încet. Când a apărut în echipa mare m-a incantat cu viziunea și pasele inteligente către vârfuri, mai că îl vedeam ca un viitor Eric. Acum a devenit tern, nu mai iese in evidenta cu nimic, e și el pe-acolo. A cui o fi vina, a lui sau a antrenorului?

   Ștergere
  2. e totusi inca un copil. daca pana nici jucatorii cu experienta nu dau randament, e greu sa ai pretentii de la olaru. e placut sa vezi ca un baiat de 19, la primul sezon titular, joaca cot la cot cu jucatori experimentati, evolutiile lui nu trag echipa inapoi. e in media echipei. probabil perioada proasta a lui gazu e cauzata de pustai, si nu pentru ca e slab antrenor, ci pentru ca e lipsit de inspiratie, probabil are nevoie de o noua provocare. din pacate, gazu l-a plafonat si uite ca are de suferit si el(ca imagine) si clubul din cauza rezultatelor.

   Ștergere
 13. cu Olaru se face dupa parerea mea o mare greseala este clar ca nu poate sa joace 90 min prima repriza este ok a doua innoata, u cit trec etapele cu atit este mai stors si presiunea este mare se asteapta de la el sa rez. meciul

  RăspundețiȘtergere
 14. S-ar parea ca Tircoveanu si Manole o sa se intoarca la dinamo in iarna. Din ce zicea aseara Miriuta. vrea sa mizeze mai mult pe jucatorii tineri care acum sunt imprumutati pe la mai multe echipe de liga1.

  RăspundețiȘtergere
 15. au contract ferm un an de zile ar fi o greseala si pt ei si pt gazul

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. nu stiu cat de ferme sunt astfel de contracte. daca dinamo ii vrea inapoi, nu cred ca gazu se poate opune. asa ca o gluma, ramane de vazut daca-l prinde iarna pe miriuta la dinamo. :))

   Ștergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.