A 5-a remiză consecutivă pentru Gaz Metan

Foto: telekomsport.ro

Echipa noastră a terminat anul cu o remiză în deplasare la Chiajna ajungând astfel la cel 5-lea rezultat de egalitate în ultimele 5 etape din Liga1. Gazdele au deschis scorul în minutul 50 prin Marian Cristescu. Egalitatea a fost restabiblită 11 minute mai târziu prin Nasser Chamed cu o execuție de senzație din lovitură liberă, acesta fiind și primul său pentru Gaz Metan în Liga 1. Scorul a rămas neschimbat până la ultiul fluier astfel că echipa noastră rămâne neîvinsă de pe 18 noiembrie. În urma acestui rezultat, Gaz Metan egalează la puncte formația OSK Sepsi, 15 fiecare și ocupă deocamdată poziția a 12-a în clasament. 

Rezumat meci: Echipe:Clasament:Gaz Metan va juca primul meci oficial în 2018 pe 3 februarie acasă cu FCSB. 

24 de comentarii:

 1. egalul este un rezultat echitabil. am avut si noi ocazii, au avut si ei. am facut o prima repriza chiar buna. pacat ca nu avem un atacant care sa marcheze cu lejeritate. iar rateaza golubovic, iar buziuc inexistent. suferim pe ultimii 20, 25 de metri. dar totusi pare ca echipa arata o imbunatatire. primele 10 etape au fost crunte, dar dupa parca ne-am mai stabilizat, pacat ca nu putem castiga. intr-adevar nu mai pierdem asa usor, dar nici nu castigam. suntem echipa cu cele mai multe egaluri. una peste alta, putem avea sperante de salvare de la retrogradare. daca mai si vin 7 fotbalisti cum a spus pustai, fotbalisti care teorectis sunt peste ce avem in momentul de fata, nu vad de ce sa nu avem sperante la salvare. in momentul asta, dupa injumatatirea punctelor, am avea doar 3 puncte in spatele echipei de pe locul 11, loc care ne-ar salva chiar si de la acel baraj.

  RăspundețiȘtergere
 2. Asteptam noutatile cat mai repede. Speram si asteptam noul an cu un joc si cu rezultate mai bune.

  RăspundețiȘtergere
 3. cu mai multa seriozitate la antrenamentele din 2018 si in timpul jocului mai multa concentrare si sa nu mai luam in ris pasele coechipierilor in fata portii gen Golubovici,putem realiza mult mai mult si ne putem salva,apoi sa privim spre viitor si cu un plan pe mai multi ani sa ne dorim si alt obiectiv,nu doar de a ne salva de la retrogradare,oricum felicitari echipei si stafului tehnic,sa aveti parte de sarbatori fericite si de un an asa cum v-il doriti,Hai Gazu!Sarbatori fericite ,la multi ani !

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. e mult spus ca a luat pasa in ras. ce, tircoveanu a luat in ras mingea care a venit la el si a incercat acea foarfeca? astfel de executii prind pe picior gresit adversarii. nimeni nu se asteapta la astfel de executii. problema la faza lui golubovic e ca mingea venea destul de incet, fara forta iar lovind mingea cu calcaiul, nici el nu i-a putut imprima forta. probabil daca punea frumos latul si o trimitea in stanga portarului ..era gol. dar asta e.
   e de felicitat executia lui chamed. e bun executant de faze fixe si in general e un jucator bun, e printre putinii din actualul lot care ar fi avut loc in primul 11 in sezonul trecut.

   Ștergere
 4. feliciyari lui chamed pt executie si gol dar totusi este prea putin parca suntem mai inchegati dar si norocul este departea lui pustai penalty cu craiova la hiajna multe ratari monumentale mi a placut mijlocul mult mai laborios am avut posesia pdima repriza si popovici mult mai bun pe stinga hai gazu!!!!

  RăspundețiȘtergere
 5. Bravo Plesca ai demonstrat ca ai valoare !!!!!!!

  RăspundețiȘtergere
 6. Bravo Plesca ai demonstrat ca ai valoare !!!!!!!

  RăspundețiȘtergere
 7. intr-adevar, plesca e printre fotbalistii care au facut un meci bun ieri. din punctul asta de vedere, nu ne facem probleme. postul de portar e asigurat, avem 2 portari buni, dar din cauza ca nu au impresari bine cotati, nu sunt cautati de echipe mari. plesca are totusi o varsta, nu cred ca mai are el mari planuri, dar greab, cu o aparare buna in fata lui.. ar face fata la cfr, craiova, botosani sau astra.

  RăspundețiȘtergere
 8. nu a auzit nimeni de vreo plecare/venire?

  RăspundețiȘtergere
 9. ce facem? ne miscam si noi?ceva de mos Craciun?

  RăspundețiȘtergere
 10. rino lavezzini,posibil noul antrenor al gazului?

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. nici intr-un caz nu avem nevoie de un pensionar de 65 de ani somer in Italia , oricand varianta Pustai e mai buna decat mafiotu , Marginean nu sa dat singur afara inca ?????????? el trebuie sa plece primul

   Hai Gazuuuuuuuuuuuuuuuuuu

   Ștergere
  2. Rinocer Lavezzini :))))

   Ștergere
  3. Demiterea lui pustai in momentul asta ar fi o prostie tipica fotbalului romanesc. Bine ca nu l-au demis in primele 10, 15 etape cand echipa chiar juca prost si vor sa il demita acum cand echipa a facut un noiembrie si decembrie bun..in comparatie cu lunile de la inceputul campionatului. Colac peste pupaza, vor sa aduca antrenor care nu stie unde e romania nici pe harta, daramite sa cunoasca fotbalul romanesc. Acum cand suntem cu cutitul la os facem experimente. ca a antrenat cateva luni petrolul in L2 e egal cu zero. Directorii din gaz ar trebui sa dea dovada de maturitate si sa nu se joace cu focus. Din moment ce nu marginen l-a pus pe pustai, nu el il demite. probabil el doar a fost insarcinat sa discute cu posibilii viitori antrenori.

   Ștergere
 11. gazu cu pustai pe banca a fost o echipa fricoasa,am ajuns sa ne bucuram ca nu luam gol intr-un meci,intradevar ar buna o schimbare de antrenor.NU stiu daca Lavezzini este solutia optima,cred ca lista de inlocuitori este mai lunga, dar sa nu uitam parcursul bun al Craiovei cu Devis Mangia un antrenor mai putin cunoscut,deci sa nu ne grabim sa criticam. In concluzie ar fi buna o decizie REALA de demitere a lui Pustai,prea se crede de neinlocuit.

  RăspundețiȘtergere
 12. nu ma refer deloc la utilitatea acestei schimbari, nu stiu daca pustai ar trebui sa nu sa fie demis. dar in caz ca aceasta informatie este reala, schimbarea se face cam tarziu. daca, consiliul director voia sa-l schimbe pe pustai, schimbarea trebuia facuta daca nu in seara dupa ultimul meci, atunci la o zi, doua, trei dupa ultimul meci. uitati cum a facut juventus cu baciu. omul ala o sa aiba cateva saptamani bune pentru a vedea dvd-uri cu meciurile echipei.. vede cam cum joaca unii jucatori si-si poate face o idee despre ce jucatori trebuie adusi. cu pustai sau fara pustai, cu antrenor strain sau roman.. important e sa ne salvam de la retrogradare!!!

  RăspundețiȘtergere
 13. Paul, ce informatii ai legat de acest subiect?

  RăspundețiȘtergere
 14. paul nu ne mai tine pe jar,ii adevarat acest zvon cu acest Rino Lavezzi?
  Cristi Pustai va fi demis?

  RăspundețiȘtergere
 15. Nu cred ca vine vreaun antrenor la Medias, iarasi zvonuri... si nimic altceva, nu-l luam pe Daum???de vine un antrenor nou, strain la noi, Liga 2 scrie pe noi !!! fara DAR si POATE !!! atat am avut de zis, sau


  La multi ani !!! http://www.tribuna.ro/stiri/sport/un-italian-pe-banca-gazului-metan-in-locul-lui-pustai-marginean-presedintele-clubului-nici-vorba-de-asa-ceva-131525.html

  NU!!

  RăspundețiȘtergere
 16. sa-l imprumutam de la chinezi pe Ezequiel Lavezzi. =))))) ca tot ne trebuie un atacant. daca era sa fie vreo despartire intre echipa si pustai.. se facea dupa ultima etapa a campionatului. nu astepta nimeni doua, trei sapamani. imediat se striga reunirea echipei, ce schimbari de antrenor sa mai faci? probabil nici jucatori nu o sa mai plece, exact pe acelasi considerent. ce rost are sa-l dai afara in 5, 10 ianuarie?ii mai si platesti salariu o luna. il dai afara dupa ultima etapa din 2017 in asa fel incat sa aiba sanse sa-si gaseasca echipa pana revin echipele din vacanta.

  RăspundețiȘtergere
 17. daca ze schimba antrenorul prefer Multescu sau Grozav!!!!!in nici un caz antrenor strain

  RăspundețiȘtergere
 18. daca se schimba antrenorul atunci sa se schimbe si managerul (Marginean dute ...............)

  Hai Gazuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

  RăspundețiȘtergere
 19. Ie greu sa fi suporter gaz metan nu primesti nici o informatie cu plecari sau ce au adus vai vai

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.