A 5-a remiză consecutivă pentru Gaz Metan

A 5-a remiză consecutivă pentru Gaz Metan

Foto: telekomsport.ro

Echipa noastră a terminat anul cu o remiză în deplasare la Chiajna ajungând astfel la cel 5-lea rezultat de egalitate în ultimele 5 etape din Liga1. Gazdele au deschis scorul în minutul 50 prin Marian Cristescu. Egalitatea a fost restabiblită 11 minute mai târziu prin Nasser Chamed cu o execuție de senzație din lovitură liberă, acesta fiind și primul său pentru Gaz Metan în Liga 1. Scorul a rămas neschimbat până la ultiul fluier astfel că echipa noastră rămâne neîvinsă de pe 18 noiembrie. În urma acestui rezultat, Gaz Metan egalează la puncte formația OSK Sepsi, 15 fiecare și ocupă deocamdată poziția a 12-a în clasament. 

Rezumat meci: Echipe:Clasament:Gaz Metan va juca primul meci oficial în 2018 pe 3 februarie acasă cu FCSB.