Victorie importantă pentru Gaz Metan! Echipa noastră urcă pe 3!


     Gaz Metan a câștigat cu 2-1 meciul disputat la Mediaș împotriva ocupanta locului secund din Play-Out, FC Botoșani și a urcat pe locul 3 cel puțin până la ultimul meci al etapei dintre OSK Sepsi Sf. Gheorghe și Dinamo București.       Echipa noastră poată fi depășită de Sepsi doar în cazul în care covăsnenii înving mâine. Gaz Metan a avut un început bun de meci aflându-se în posesia balonului aproape în permanență. Jobul bun făcut de Gaz Metan n-a rămas nerăsplătit. În minutul 28, Ely Fernandes îi trimite o pasă lui Mario Rondon iar acesta reușește să deschis scorul după un șutat plasat din întoarcere de la aproximativ 11 metri. 

     Scorul s-a menținut până în minutul 62 când fostul nostru jucător, Mircea Axente a egalat pentru botoșăneni. Egalitatea de pe tabelă nu a durat prea mult pentru că în minutul 65, Darius Olaru este faultat în careu însă centralul acordă lovitură liberă din marginea careului de 16 metri. Marius Constantin execută și marchează, aducându-ne în avantaj și totodată stabilind și scorul final, Gaz Metan 2, FC Botoșani 1.

Rezumat meci: 


Echipele:Clasament:


Rezumat video: În urma acestui rezultat, Gaz Metan acumulează 21 de puncte după 7 etape scurse din Play-Out și ocupă poziția a 3-a în clasament, la egalitate cu FC Voluntari având însă un golaveraj mai bun. Următorul meci pentru nostru este tot pe teren propriu, duminică, 6 mai de la 18:30 împotriva liderului, Dinamo. 5 comentarii:

 1. pretioasa victoria si cele 3 puncte vitale!!ne trebuie si un pic de noroc i mi pare rau ca pustai este fricos nu inteleg de ce tircoveanu nu joaca mai mult mi se pare ca este singurul care dribleaza si scoate jucatori din joc plus ca are viziune si paseaza bine cred ca daca se insista cu el mai mult aveam si noi mai multe puncte si crestea si el in valoare seamana cu eric la joc dar nu are consinstenta lui

  RăspundețiȘtergere
 2. felicitari baietilor pentru evolutia buna din meciul cu botosani. cand fiecare jucator isi face treaba si jocul functioneaza, se dovedeste ca rezultateke vin. rondon impecabil(ca de obicei). constantin bun, pe langa gol a mai avut cateva interventii in defensiva, plesca cu o evolutie buna. Bușu care de la jucatorul exilat si cu zilele numarate la medias a ajuns un jucator de baza si cu evolutii apreciate. ely mi s-a parut un pic individualist. cred da a tras la poarta chiar si in situatii in care se impunea sacoaseze. probabil ceke 3 goluri cu juventus i-au dat elan sa incerce sa marcheze si cu botosani. Chiar imi pare rau de tircoveanu ca nu a reusit sa marcheze la faza din ultimele minute. acel gol ii putea da un moral bun.
  daca o sa continuam cu aceleasi evolutii, si nu vad de ce nu am continua, echipa nu o sa aiba probleme cu retrogradarea.

  RăspundețiȘtergere
 3. Felicitari echipei si sa fim concentrati si seriosi pina la terminarea returului play-outului,Hai Gazu!

  RăspundețiȘtergere
 4. Hai Gazuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

  meci bun facut de echipa noastra , felicitari , pt meciul de duminica cu ``cainii rosii turbati``concentrare maxima si daca o sa castigam 75% suntem salvati de la retrogradare (matematic domnule profesor invictus), pt prima data dupa mult timp bravo si galeriei care a sustinut echipa din nim 1 pana in nim 93 !!!!!!!! haideti sa batem si dinamo !!!!!!!!!

  Demisia Marginean si Pustai

  Hai Gazuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

  RăspundețiȘtergere
 5. Am auzit ca deja Rondon e acontat!! asa bate un zvon ca e dorit de 3 echipe din Liga! 1! Nu zic numele...ca se cam deduce cine are bani sa plateasca, sunt doar 3 echipe care platesc !!

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.