Foto: Gaz Metan invinsa de o formatie din Rusia

In cea de-a patra partida amicala disputata de echipa noastra in cantonamentul din Serbia, Gaz Metan a fost invinsa de formatia rusa, Mordovia Saransk, cu scorul de 1-3.

Prima repriza a fost una echilibrata, Gaz Metan a deschis scorul in minutul 33 prin Marius Constantin. Fundasul echipei noastre a inscris dintr-o lovitura de pedeapsa, egalarea pe tabela de marcaj a venit 10 minute mai tarziu, rusii au marcat tot de la punctul cu var.

Gaz Metan a inceput partida cu urmatorul 11:

Razvan Plesca, Marius Constantin, Diallo Bradley, Mihai Stancu, Nuno Lopes, Iulian Cristea, Roberto Romeo, David Caiado, Nasser Chamed, Alexandru Buziuc si Carlos Fortes.

In repriza secunda au mai intrat pe teren urmatorii jucatori:

Andrei Cristea, Daniel Pop, Paul Costea, Raul Hajmasan si Darius Olaru.


Orice informatie si/sau declaratie preluata din acest material se face numai cu citarea sursei www.Gazistul.ro,  si, obligatoriu, cu LINK ACTIV catre prezentul material. In caz contrar, persoanele fizice si/sau juridice care incalca drepturile de autor ale www.Gazistul.ro, prevazute si protejate de Legea nr.8/1996, privind dreptul de autor si drepturile conexe, sunt direct raspunzatoare legal pentru orice prejudiciu astfel cauzat.

10 comentarii:

 1. Ely Fernandes de ce nu joaca?

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Ely se recupereaza dupa o accidentare. Tot astazi s-au accidentat si Nuno Lopes in minutul 5, Busu si Cretu, dar accidentari usoare.

   Ștergere
  2. Oare vor fii apti pentr primul meci din Liga 1?

   Ștergere
  3. Busu,Lopes,Cretu sigur, dar despre Ely nu iti pot da vreun raspuns ca nu stiu.Ramane sa vedem cum se pregateste.

   Ștergere
 2. Dinamo Moskova e in divizia A"premier liga" astea sunt in liga B cum ar fi nu?

  RăspundețiȘtergere
 3. da. in vara asta au promovat din C in B.

  acum inteleg caderea din repriza a doua si primirea 2 si 3. au intrat mai multi jucatori neexperimentati si de aici si primirea golurilor. oricum, nu scorul conteaza. important e ca teja sa-si imprime stilul, sa se creeze relatiile de joc si sa vada antrenorul pe ce tineri jucatori se poate baza pentru noul sezon.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. O sa vedeti ca, conteaza scorul,doar dupa 20 Iulie, daca luam golurile usor, nu o sa fie usor nici in liga 1 la noi :)

   Ștergere
  2. in liga1 nu o sa jucam in poarta cu un pusti de 18 ani, nu o sa jucam cu 3, 4, 5 U21 in teren, o sa mai vina alti jucatori. etc. meciurile de campionat o sa fie altfel abordate decat meciurile din cantonament.

   Ștergere
 4. Parcă a mers în cantonament cu echipa un jucător de la Academica Clinceni, nu l-au luat sau? Că așa ai zis Paul.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. un portar de la clinceni, dar din moment ce l-am adus pe acel portughez, sigur ala de la clinceni nu a ramas.

   Ștergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.