Etapă cu ghinion pentru Gaz Metan


Etapa a 4-a a Ligii1 de fotbal a fost una cu ghinion pentru echipa noastră. După două victorii și un egal, Gaz Metan a suferit prima înfrângere a sezonului în fața celor de FCSB.Formația pregătită de Mihai Teja a avut un început mai bun de meci, fapt confirmat și de tabela de marcaj care s-a schimbat în favoarea noastră după o jumătate de oră de joc când șutul deviat trimis de Fofana, s-a oprit în poarta oaspeților. Gaz Metan ar fi putut intra la pauză cu un avantaj de două goluri însă șutul plasat din 8 metri trimis de Fortes a lovit bara. După pauză, echipa lui Nicoale Dică a ieșit mai motivată și a reuțit să egaleze prin Moruțan în minutul 50. FCSB a profitat de o perioadă mai puțin bună a echipei noastre și a intrat pentru prima dată în avantaj în minutul 63 când Gnohere a trimis cu capul centrarea trimisă de Florinel Coman. Până la finalul partidei, oaspeții au mai înscris o dată, Coman stabilind scorul final în minutul 83: Gaz Metan 1-3 FCSB. 

Rezumat Meci: Echipe:Clasament:În etapa a 5-a, Gaz Metan va juca în deplasare cu FC Viitorul. Partida va avea loc sămbătă, 18 august de la ora 21:00. 


18 comentarii:

 1. A fost offside la golul 2. Si păcat ca nu a intrat sutul lui Fortes in bara, altul ar fi fost meciul. Recuperăm etapa viitoare.

  RăspundețiȘtergere
 2. Infrangere absolut nemeritata,echipa asta poate mult mai mult de atata, asta nu I in meci de referinta, am avut prea mult respect wcsb,oar not a de at a pt ei o sa vina in cupele europene,avem2 in campionat slab calitativ trebuie sa recunoastem, in fine , una peste alta se prevede o stagiune buna pt echipa noastra!

  RăspundețiȘtergere
 3. Mai trebuie intariri, cel putin in defensivă ca acolo suferim cel mai mult. RUȘINE MEDIESENIILOR CARE AU SUSȚINUT AZI WCSB IN LOC SA SUSTINA ECHIPA LOCALĂ, NIȘTE GUNOAIE DE OAMENI. Se mai pregatesc ceva intariri sau s-a definitivat lotul sa intelegm?

  RăspundețiȘtergere
 4. Cam așa se întâmplă susțin bârsana mioritică din tot sufletul și când vin alte echipe sunt si ei cocosi aprpoo este un concurs de culturism sal duceți pe fortes-mesi ca poate acolo face fata ....

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Sa înveți sa scri și tu corect și după ai tot dreptul sa te legi de fortes ,ciobanule.

   Ștergere
 5. Avem echipa buna, o înfrângere nu e un capăt de țară. Le vom pune probleme tuturor, numai să nu îl pierdem pe Fortes, ca nu are cine sa îl înlocuiască.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Cel mai probabil in iarna il pierdem pe Fortes - "Impresarul lui Fortes şi domnul Zaporojanu au venit la meci, sunt în tribune. Sper să ne înţelegem, să stea la noi până în iarnă şi în iarnă să se întoarcă în Portugalia. E exclus să meargă la FCSB! Avem un "deal" cu Braga, în iarnă se întoarce în Portugalia, dacă joacă bine. E deţinut în coproprietate" (asta a spus MARGINEAN).

   Ștergere
  2. Din cate am inteles, s-ar putea ca din iarna sa revina Rondon. Daca e sa plece Fortes, conducerea o sa aiba atata prezenta de spirit incat sa aduca alt jucator. Pare ca moraru are ochi bun pentru jucatori. Nu s-a terminat lumea cu plecarea lui Rondon in china si cu siguranta nu se va termina lumea nici daca pleaca fortes. Oricum, mai e mult pana in iarna.

   Ștergere
 6. Batista ăsta e foarte nesigur in poartă.

  RăspundețiȘtergere
 7. Nu inteleg motivele pentru care acest Batista joaca in fata lui Plesca!un portar care nu aduce siguranta, eu sper ca Teja sa cugete mai bine in privinta asta. Insa mie frica sa nu fie obligat sa l bage, sa nu uitam ca acum avem niste omeni ce ne aduc jucatori la echipa au si ei niste interese!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. total de accord cu tine , toate suturile pe poarta din a 2 a repriza au fost gol , este nesigur nu comunica ca colegii si mi se pare ca este ``fricos`` , sper sa-l vedem inapoi in poarta pe Plesca , oricum sa fim seriosi nu aveam cum sa castigam cu Steaua sunt peste noi la toate capitolele si mai ales la cel fizic !!!!!!!! unde e preparatorul ala meseriasi ,deja a trecut o luna de cand a inceput campionatul si fizic nu se vede nimic la jucatori !!!!!!!!!! atata timp cat putem alerga ca si adversarul putem bate pe oricine oricand (chiajna,dinamo,voluntari) cand fizic nu am mai putut am pierdut !!!!!!!! oricum bravooo jucatoriilor chiar daca am pierdut AM JUCAT FOTBAL si asta conteaza !!!!!!!!

   Hai Gazuuuuuuuuuuuuuuuuu

   Ștergere
 8. Paul mai vine atancantul acela despre care se tot vorbeste?

  RăspundețiȘtergere
 9. Desi am pierdut, mi-a placut mult cum s-a exprimat echipa. jucatori motivati, atacam, ne cream situatii, punem mari probleme adversarului. Imi place filozofia lui Teja. Steaua a avut mare noroc cu Gnohere, ar fi avut viata grea aseara pe municipal. Chiar imi pare rau ca fortes nu a marcat la acea bara. una peste alta, daca o sa continuam cu acest joc bun, imposibil sa nu realizam lucruri frumoase.

  RăspundețiȘtergere
 10. Se pare ca a cam avut dreptate Morutan ,a luat toate trei punctele,ne-a cam inchis gura

  RăspundețiȘtergere
 11. golul de 2-1 a fost pasat din offsaid,iar la 3-1 a fost pasa data la adversar de fofana,pacat ca nu am jucat cu aceeasi determinare ca in celelate trei meciuri,pacat ca olaru crede ca daca joaca asa ajunge mai repede la fscbisti,iar fortes a fost pe linga minge mai ales ca il sicana si planici,iar morutan la botosani era cam hent,aici ca are cu cine combina e bun si el,noua ne trebuie sadita in minte aceea determinare aratata pina la acest meci si ne mai trebuie niste intariri inclusiv un atacant,buziuc e bun pt.grupa de copii,liga 1 e o palarie prea mare pt.el...Hai Gazuuu!!!

  RăspundețiȘtergere
 12. Nu a avut deloc dreptate Morutan. Daca avea dreptate, echipa lui trebuia sa conduca inca de la pauza cu 2, 3-0. la cum s-a jucat prima repriza, noi trebuia sa conducem 2-0. continui sa cred ca doar intrarea bizonului le-a mai pus pe calea cea dreapta jocul si odata cu intrarea lui au venit si ocaziile/golurile.
  a venit prima infrangere si mai vin doua meciuri grele cu viitorul si cfr. chiar sper ca in cazul unor rezultate proaste echipa sa nu pice psihic si nici sa nu se ia masuri cum ar fi demiterea lui Teja. fcsb, craiova, cfr ..chiar si viitorul sunt echipe net superioare celorlalte echipe din campionat. gazu nu se lupta cu astea 4 echipe. sper sa nu revenim la proastele obiceiuri si la victorie sa facem nunta iar la infrangere sa facem inmormantare.

  Am o curiozitate. firmele care-si plaseaza bannere pe marginea terenului, acele bannere din mușama sponsorizeaza/platesc bani clubului sau lpf-ului? daca acele firme platesc bani clubului, pot intelege de ce au fost tinuti la echipa anumiti jucatori. cu alte cuvinte parintii lor platesc bani clubului ca ai lor copii sa fie tinuti pe aici.

  RăspundețiȘtergere
 13. Ceva transferuri se mai pregatesc?

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.