Etapă cu ghinion pentru Gaz Metan

Etapă cu ghinion pentru Gaz Metan


Etapa a 4-a a Ligii1 de fotbal a fost una cu ghinion pentru echipa noastră. După două victorii și un egal, Gaz Metan a suferit prima înfrângere a sezonului în fața celor de FCSB.Formația pregătită de Mihai Teja a avut un început mai bun de meci, fapt confirmat și de tabela de marcaj care s-a schimbat în favoarea noastră după o jumătate de oră de joc când șutul deviat trimis de Fofana, s-a oprit în poarta oaspeților. Gaz Metan ar fi putut intra la pauză cu un avantaj de două goluri însă șutul plasat din 8 metri trimis de Fortes a lovit bara. După pauză, echipa lui Nicoale Dică a ieșit mai motivată și a reuțit să egaleze prin Moruțan în minutul 50. FCSB a profitat de o perioadă mai puțin bună a echipei noastre și a intrat pentru prima dată în avantaj în minutul 63 când Gnohere a trimis cu capul centrarea trimisă de Florinel Coman. Până la finalul partidei, oaspeții au mai înscris o dată, Coman stabilind scorul final în minutul 83: Gaz Metan 1-3 FCSB. 

Rezumat Meci: Echipe:Clasament:În etapa a 5-a, Gaz Metan va juca în deplasare cu FC Viitorul. Partida va avea loc sămbătă, 18 august de la ora 21:00.