Victorie de senzație! Gaz Metan învinge Dinamo și devine lider în Liga1

Începutul foarte bun de campionat al echipei noastre a fost confirmat și în runda a 3-a a Ligii 1 de fotbal. Formația antrenată de Mihai Teja s-a impus cu scorul de 3-2 pe teren propriu împotriva echipei Dinamo București într-un meci spectaculos. 
Gaz Metan avut un început de meci mai bun și a reușit să deschidă scorul după numai 7 minute de la primul fluier când Darius Olaru a înscris cu un șut plasat din 8 metri după ce a preluat perfect o minge trimisă de Bușu. Salomao a restabilit egalitatea pe tabelă în minutul 32, la pauză intrându-se cu 1-1. 

Repriza secundă a început în forță, oaspeții reușind să intre în avantaj pentru prima dată în minutul 47 când Moldoveanu a rămas nemarcat în careu și a pus latul, balonul intrând în poartă. Acesta avea să fie și ultimul gol al dinamoviștilor din acest meci. Echipa noastră a jucat mai bine iar ocaziile nu au întârziat să apară. Gaz Metan a egalat dintr-o fază confuză. Fostul gazist, Popovici a vrut să scoată balonul din careu însă din fericire pentru noi, a șutat tare în coechipierul său, Mihai Popescu, mingea ricoșând în poartă. La doar 3 minute distanță de la egalare, Carlos Fortes este pus în valoare de către Darius Olaru iar atacantul portughez își trece numele pe lista marcatorilor pentru a 3-a oară în acest campionat cu un șut din interiorul careului de 16 metri.

Rezultat de pe tabela de marcaj a rămas neschimbat până la ultimul fluier al mecului, iar Gaz Metan acumulează 7 puncte după 3 etape și urcă pe prima poziție în clasament. 
Rezumat video: 
Rezumat meci: Echipe:Clasament:În etapa a 4-a, Gaz Metan va juca tot pe teren propriu împotriva formației FCSB. Partida va avea loc duminică de la ora 21:00. 

6 comentarii:

 1. Cu dinamo va dați viața cu mimi stoica va dați pantaloni jos

  RăspundețiȘtergere
 2. Cu dinamo va dați viața cu mimi stoica va dați pantaloni jos

  RăspundețiȘtergere
 3. Bravo baieti,felicitari staff-ului tehnic.
  Imi doresc sa facem un meci bun cu Steaua,sa fim mai atenti in aparare,cat despre portar parerea mea este ca Plesca trebuie sa fie titular acest Batista nu da siguranta echipei desi este un portar masiv. HAI GAZU, HAI BAIETII!!!

  RăspundețiȘtergere
 4. Felicitari baieti, tineti-o tot asa, la cat mai multe victorii in acest campionat, sper sa jucati si meciul cu FCSB cu cel putin aceeasi daruire si ambitie si chiar mai mult de atat, sa-i faceti pe cei de la FCSB sa se simta la Medias ca ... mielul la taiere.

  RăspundețiȘtergere
 5. Felicitari tuturor celor implicati activ la parcursul bun al echipei din acest inceput de campionat. sper sa nu fie doar un foc de pair si sa continuam tot cu aceleasi jocuri bune. nu stiu daca e posibila calificarea in playoff, dar macar sa devenim o echipa solida precum e botosani sau iasi,

  RăspundețiȘtergere
 6. orice e posibil,daca esti serios si dai tot pe teren la antrenamente si la fiecare meci joci cu gindul de invingator nu de a accepta din start ideea ca vine cutare sau cutare si sa joci cu frica,trebuie sa jucati asa cum a-ti demonstrat in meciul cu chiajna ,unde in conditii vitrege a-ti aratat daruire si ambitie,felicitari tuturor,HaiGazuuu!!!

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.