Comentariul partidei

PENALTY-URI

Gaz Metan Mediaş (RATARE) Hoban trimite în transversală, iar Dunăprea se califică în optimi. Dunărea Galaţi - Gaz Metan Mediaş 4-2

Dunărea Galaţi (GOL) Cristea marchează şi el. Dunărea Galaţi - Gaz Metan Mediaş 4-2

Gaz Metan Mediaş (GOL) Înscrie Sabou. Dunărea Galaţi - Gaz Metan Mediaş 3-2

Dunărea Galaţi (GOL) Fodor înscrie. Dunărea Galaţi - Gaz Metan Mediaş 3-1

Gaz Metan Mediaş (GOL) Paina reduce din diferenţă. Dunărea Galaţi - Gaz Metan Mediaş 2-1

Dunărea Galaţi (GOL) Cucu majorează scorul. Dunărea Galaţi - Gaz Metan Mediaş 2-0

Gaz Metan Mediaş (RATARE) C. Prodan ratează, apără Mindileac Dunărea Galaţi - Gaz Metan Mediaş 1-0

Dunărea Galaţi (GOL) Popescu deschide scorul. Dunărea Galaţi - Gaz Metan Mediaş 1-0

Min. 120 Se încheie şi cea de-a doua repriză, tot nedecis, 0-0. Urmează penalty-urile

Min. 119 F. Lazăr primeşte şi el un cartonaş galben

Min. 117 Pârvulescu, singur în 9 metri, este blocat în ultima clipă de E. Cristian

Min. 112 Ultima schimbare şi la Dunărea. A ieşit Rossano, a intrat Mario Silva

Min. 112 Scapă Enache pe contra-atac, şutează de la 18 metri, mingea trece pe lângă poartă

Min. 106 A început ultima repriză de prleungiri din partida Dunărea Galaţi - Gaz Metan Mediaş

Min. 105 Fluier final al primei reprize de prleungiri. Cele două echipe se află în continuare la egalitate, scor 0-0

Min. 105 Lovitură liberă pentru Gazul, de la 20 de metri. Execută Semeghin, scoate greu de pe linian porţii Mindileac

Min. 95 Lovitură liberă indirectă pentru Gazul, din careul Dunării, acordată destul de uşor de Teo Crăciunescu. Lovitura rămâne fără rezultat, după ce Cucu a ieşit din zid şi a blocat şutul unui jucător de la Mediaş

Min. 93 Corner Cristea de pe stânga, cap Enache din 8 metri, mingea trece de puţin pe lângă bară

Min. 75 Hoban, "bombă" de la 25 de metri, puţin pe lângă bară

Min. 74 Gol anulat Dunării. A marcat A. Popescu, dar arbitrul a dictat corect fault la portar

Min. 72 Pârvulescu primeşte un galben, pentru un fault tare

Min. 70 Lovitură liberă de pe partea stângă, de la 18 metri, pentru Gazul. Execută Paina, balonul trece pe lângă vinclu

Min. 68 Ultima schimbare la Gazul. A ieşit G. Crăciun. a intrat Pârvulescu

Min. 61 Schimbare şi la Dunărea. Intră Fodor în locul lui V. Muntean

Min. 60 O nouă mutare la medieşeni. A ieşit M. Voicu, a intrat Nohai

Min. 46 Schimbare la Gazul. Boar este înlocuit de Paina

Min. 46 A început repriza a doua a partidei Dunărea Galaţi - Gaz Metan

Min. 45 Fluier final al primei reprize. La pauză, Dunărea Galaţi şi Gaz Metan sunt la egalitate, scor 0-0

Min. 35 O nouă ocazie pentru Gazul. Oliveira şutează de la 13 metri, balonul trece la câţiva centimetri de bară

Min 34 Ocazie mare şi pentru Dunărea. Contra-atac al gălăţenilor, Enache, singur la 16 metri, trimite la colţul lung, dar mingea loveşte bara

Min. 32 Lovitură liberă a lui Semeghin, de pe partea dreaptă, ian Santos la 5 metri de poartă trimite în bara transversală

Min. 26 Crăciun este avertizat cu galben, pentru un fault tare

Min. 25 Acelaşi Sabou, singur la 12 metri, şutează peste poarta

Min. 18 Sabou primeşte la 18 metri, are culoar de şut însă întârzie şi este anticipat de Velescu, care trimite în corner

Min. 16 Cristescu a trimis o "ghiulea" de la 30 de metri, a reţinut destul de greu Pop, în doi timpi

Min. 11 S. Lazăr, venit la o lovitură liberă executată de pe partea stângă a lovit mingea cu capul, de la 7 metri, Mindileac a scos greu de pe linia porţii

Min. 4 Boaru, singur la 13 metri, a şutat în plasa laterală

Min. 1 A început partida Dunărea Galaţi - Gaz Metan Mediaş, din 16-imile Cupei României