Gloria Bistrita  1 - 0  GAZ METAN MEDIAS

Gloria Bistrita 1 - 0 GAZ METAN MEDIAS

Prima repriză a partidei de la Bistriţa nu a avut, practic, istoric.

Gazdele s-au avântat încă din primul minut spre poarta lui Şteţca.

Silvăşan a dat primul semnal de alarmă în minutul 3, iar în minutul 15 a reluat cu capul la o palmă de bară.

Click AICI pentru a urmări comentariul LIVE TEXT al partidei dintre Gloria Bistriţa şi Gaz Metan Mediaş!

Golul a venit, firesc, în minutul 18, atunci când acelaşi Silvăsan a îndeplinit o simplă formalitate, împingând balonul în poarta goală, după o centrare a lui Coroian.

Ocaziile au curs la poarta lui Şteţca, iar în minutul 42, Frăsinescu a ţintit bara, după o centrare venită din lovitură liberă.

1-0 după o primă parte în care elevii lui Cristi Pustai aproape că nu au contat în ofensivă.

Al doilea mitan a adus revirimentul medieşenilor, trupa lui Pustai fiind mult mai periculoasă decât în prima parte.

Prodan, în două rânduri, şi o incursiune nefinalizată a lui Curtean i-au dat mari emoţii lui Ovidiu Sabău.

Finalul întâlnirii a adus un joc pe contre, Gloria a vrut să pecetluiască soarta celor trei puncte, iar medieşenii să dea sens deplasării la Bistriţa prin obţinerea măcar a unei remize.

S-a terminat 1-0, iar bistriţenii lui Tata Jean forţează, în ultimele două etape, depărtarea de zona mlăştinoasă a clasamentului.