Victorie importanta

Gaz Metan Mediaş a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), pe Gloria Buzău, într-un meci din cadrul etapei a XXVII-a a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Mera '38 pentru gazde şi, respectiv, 'Eric '33, '63.

În minutul 33, Eric de Oliveira a deschis scorul pentru oaspeţi, dintr-o lovitură liberă directă de la 18 metri.

Cinci minute mai târziu, Mera a egalat de la opt metri, printr-o lovitură de cap, la o centrare venită din corner.

Golul victoriei oaspeţilor a fost marcat în minutul 63, când Eric a mai transformat o lovitură liberă, de la 25 de metri.

82. Vâtcă - 19. Fl. Lazăr, 25. Markovici, 15. Hoban, 2. Grillo - 7. Kubala, 27. Eric, 22. Pârvulescu (8. Buzean '26), 17. Dudiţă (16. R. Zaharia '80) - 10. C. Prodan (9. Boaru '46), 99. Bud. Antrenor: Cristian Pustai.

Cartonaşe galbene: Fl. Sandu '10, Mera '42, Cl. Ionescu '87, Luis Dias '88 / Pârvulescu '12, Dudiţă '19, Grillo '44, Kubala '75.

Arbitri: Mugurel Drăgănescu (central) - Eduard Crângaşu, Cristian Nica (asistenţi) - Cristian Sava (rezervă).

Observatori: George Ionescu şi Mircea Călin.

La meci au asistat aproximativ 6.000 de spectatori.
La meciul de la Buzau au fost prezenti si 25 de suporteri ai echipei GAZ METAN care au plecat din Medias azimineata la ora 8 ! O deplasare lunga dar meritata !