O minge uriasa din Pet-uri in culorile echipei noastre

O minge uriasa din Pet-uri in culorile echipei noastre

Pentru că tot este la mare preț mingea, dar mai ales echipa de fotbal-fanion a Mediașului, după victoria răsunătoare (scor 3-0) obținută sâmbătă seara, în fața celei mai titrate echipe din fotbalul românesc, Steaua București, Cristina Daniela Pustai, soția antrenorului principal al "alb-negrilor", a decis să mobilizeze toate resursele de care dispune pentru realizarea, joi sau vineri, a unei mingi uriașe din pet-uri. Balonul va fi vopsit în culorile clubului de pe Târnava Mare și va fi personalizat urmând a fi amplasat pe platoul din fața primăriei. Acțiunea în speță se dorește a fi un preambul la campania de curățenie, din 24 septembrie "Let's do it Romania", proiect lansat anul trecut și la care Cristina Pustai este coordonator local. Pentru această ediție, Cristina, profesoară la Școala Națională de Gaz a reușit să-i implice și pe "elevii" pregătiți de soțul său.