ISSA BA s-a alaturat echipei noastre in Antalya

ISSA BA s-a alaturat echipei noastre in Antalya

Oficialii grupării medieșene caută în această perioadă un înlocutor pentru Ovidiu Hoban,care a semnat luna trecută cu Universitatea Cluj.Din cîte se pare,gaziștii sînt interesați de serviciile mijlocașului senegalez Issa Ba,care și-a reziliat de curînd contractual cu echipa din Tg.Mureş, ocupanta locului 15 în Liga 1, prima poziţie retrogradabilă.Fotbalistul este a ajuns în cantonamentul medieșenilor din Antalya,fiind foarte posibil să ajungă la o înțelegere cu gruparea pregătită de tehnicianul Cristi Pustai.

În vîrstă de 30 de ani, Issa Ba a mai evoluat în cariera sa pentru Stade Laval (Franţa), Chateauroux (Franţa) şi Wisla Cracovia (Polonia) și Auxerre(Franța).
Senegalezul  a evoluat în 12 partide pentru FCM Tg. Mureș în acest sezon, fără marcheze nici un gol sau să dea vreo pasă decisivă pentru colegii săi.