Cupa Bloggerilor s-a jucat la Medias

Cupa Bloggerilor s-a jucat la Medias

Sambata si Duminica a avut loc la baza sportiva Marius Baciu din Medias , cea de-a III-a editie a Cupei Bloggerilor.La aceasta competitie au participat bloggeri din mai multe orase : Cluj , Sibiu , Timisoara , Bucuresti , Onesti , Medias , Alba Iulia si Brasov.Orasul nostru a participat la aceasta editie cu 2 echipe , #Medias si Tiki Taka.In formatia echipei Tiki Taka s-au regasit bloggerii medieseni , Gazistul , Barsan Robert , Isaila Silviu , Rares Moga , Adriano si Attila,dar si Bogdan Fechita(Bucuresti).Din pacate cele doua echipe din Medias au ocupat ultimele 2 locuri in clasament , Tiki Taka (8) iar #Medias(9) , 6 puncte pentru Tiki Taka respectiv 1 pentru Medias.Lupta pentru castigarea competitiei s-a dat intre Mediatic Cluj si echipa Bloggerilor din Bucuresti , invingatori iesind Mediatic Cluj , pentru a 3-a oara consecutiv.Surpriza acestei Cupe a fost victoria echipei Tiki Taka in fata campionilor de la Mediatic Cluj , scor 2-1.Aceasta a fost si singura infrangere a clujenilor.Multumim sponsorului www.tu.ro care ne-a oferit tricouri de joc pentru echipa noastra , Tiki Taka.