Veniti la meci , echipa are nevoie de sustinere

Veniti la meci , echipa are nevoie de sustinere

Gaz Metan Medias va intalni in aceasta seara campioana Romaniei , CFR Cluj ,  intr-un meci capital pentru evolutia echipei noastre din aceasta perioada.Stiu ca foarte multi suporteri sunt suparati pentru rezultatele echipei de pana acum, dar astfel de moment fac diferenta intre suporterii adevarati si cei de conjuncture. Ca suporteri ai Gazului aveti dreptul sa criticati jucatori, conducere tehnica si administrativa, tot. Dar haideti sa o facem pe stadion, alaturi de echipa.
Alaturi de voi echipa noastra cu siguranta va fi mai puternica, fara voi e doar o echipa de pluton, de aceea cer sprijinul tuturor suporterilor sa vina in numar cat mai mare la acest meci, sa incerce fiecare din cei ce iubesc acest culori alb si negru sa umple stadionul. E un meci foarte greu, si suporterii trebuie sa demonstreze ca sunt puternici si nu rezultatele ii tin pe stadion ci iubirea pentru aceasta echipa.
E un meci contra unui adversar care in ultima vreme a avut mari probleme cu noi . E un moment perfect pentru a putea arata ca Gaz Metan are suporterii aproape chiar si in aceasta perioada mai neplacuta.

Va asteptam la stadion sa sarbatorim victoria echipei Gaz Metan  chiar astazi de                                                   ZIUA NATIONALA A ROMANIEI