Formarea unui grup de suporteri in sectorul G

Formarea unui grup de suporteri in sectorul G

In ultimul timp tot mai multi suporteri cat si jucatori ai echipei noastre s-au declarat nemultumiti pentru ca la meciurile de acasa nu exista galerie.Am vazut comentarii pe site a mai multor suporteri care isi exprimau dezamagirea si frustrarea care e in tribune in timpului meciurilor.
Tinand cont ca echipa noastra nu mai are o galerie organizata de cel putin 2 ani , ne-am gandit sa formam un grup de suporteri care vom sustine echipa din Sectorul G al tribunei a doua.
Cei care doresc sa sustina echipa alaturi de noi din Sectorul G, sunt rugati sa trimita un email la adresa : forza_gaz_metan@yahoo.com , cu o adresa de messenger sau Facebook unde putem tine legatura.

Trebuie sa le aratam jucatorilor ca si Mediasul are suporteri adevarati , care sunt alaturi de echipa chiar si in momentele grele.

Mai jos va prezint parerea a 4 jucatori ai Gazului despre incurajarile noastre din meciul cu Astra:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
''Eu consider ca publicul a avut o importanta deosebita pentru victoria de ieri.Din teren l-am simtit ca al 12-lea jucator,ma bucur ca au intr-un numar mai mare decat de obicei, iar cu aceasta ocazia vreau sa le multumesc in numele echipei pentru sustinerea acordata si sunt sigur ca vom reusi sa trecem impreunacu bine peste meciurile ramase de disputat pe teren propriu si vom readuce atmosfera de gala cu care cu toti am fost obisnuiti in campionatul trecut'' - Sergiu Muth .
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
''Incurajarile lor ne-au ajutat foarte mult, deoarece simteam ca suntem apreciati si aceste lucruri ne dau multa putere in timpul unui meci .Sper ca se fie asa meci de meci pentru ca avem nevoie de ei .Meciul l-am castigat si pe meritul suporterilor'' - Azdren Llullaku.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
''Mi-a placut, sper sa ramana asa pentru ca avem nevoie'' - Vitinho Medeiros.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
''A fost foarte bine ca suporterii au inceput sa ne sustina , odata cu sustinerea lor vom muncii mult mai mult pe teren cat si pentru ei'' - Nicandro Breeveld.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------