Doar egal cu ultima clasata a Ligii 1

Gaz Metan Medias a obtinut doar un rezultat de egalitate in partida sustinuta in deplasare imptriva ultimei clasate , Otelul Galati , scor 1-1 in cadrul etapei cu numarul 12 a Ligii 1.
Pentru echipa noastra a marcat Dan Roman in minutul 29 , in timp ce gazdele au egalat prin Cristian Cristea in minutul 73 al partidei.
In urma acestui rezultat de egalitate , formatia noastra a coborat pe locul 10 cu 14 puncte la 3 puncte de locurile retrogradabile 13-14 care sunt ocupate in acest moment de Universitatea Cluj si Pandurii Targu Jiu , echipe care vor intalni in aceasta echipa Viitorul Constanta respectiv Dinamo Bucuresti.

OtelulHotoboc - Murgoci, Leca, Mişelăricu, D. Popescu - Karlik, Tavares - Mauricio Brigido, Cernat, I. Popa - Tudorie
Gaz MetanBuchta - Creţu, Muth, Mujdragici, Buzean - Tahar, I. Cristea - Figliomeni, C. Petre, Curtean - D. Roman

Etapa viitoare , Gaz Metan Medias va intalni pe teren propriu formatia Universitatea Cluj , meci care va avea loc sambata 01.11.2014 , incepand cu ora 15.30.