A sosit momentul revenirii.

A sosit momentul revenirii.

 
Desi a inceput acest sezon de liga 2 cu doua victorii consecutive la UTA Arad si acasa cu Unirea Tarlungeni , crezand cu toti ca nu vor fi probleme in campionat, Gaz Metan Medias nu se mai regaseste , ajungand la 5 meciuri consecutive fara victorie, dintre care 4 fara gol marcat.
De altfel, cu un antrenor nou si mai experimentat, Leo Grozavu, care s-a aratat destul de nemultumit de valoarea jucatorilor la sfarsitul meciului pierdut de pe teren propriu cu FCM Baia Mare, echipa noastra va incerca iasa din acest colaps chiar sambata cand va intalni in deplasare formatia CS Autocatania Caransebes , ocupanta a locului 10.
Chiar daca suntem nemultumiti de evolutia echipei noastre, e momentul sa fim alaturi de ei, sa le tinem pumnii, si sa ii sustinem in drumul spre unei victorii in deplasare.
Altfel, noi carora ne pasa de echipa, le transmitem jucatoriilor mult succes si ii asteptam acasa cu cele 3 puncte.