Varianta Țălnar - Mărgineanu a picat! Pustai/Mulțescu - Pârvulescu, favoriți!

Varianta Țălnar - Mărgineanu a picat! Pustai/Mulțescu - Pârvulescu, favoriți!

Potrivit monitorulexpres.ro, Cornel Țălnar a refuzat oferta clubului nostru astfel că varianta cea mai vehiculată de până acum în presa locală dar și cea națională pentru postul de antrenor al echipei Gaz Metan Mediaș a picat:

„Este adevărat că am negociat cu cei de la Mediaş, însă am refuzat oferta lor. Nu aspectul financiar a contat, ci faptul că nu cunoşteam echipa“, a declarat Cornel Ţălnar pentru Monitorul Expres. 

Instalarea lui Ioan Mărginean în funcția de președinte a picat odată cu refuzul lui Țălnar astfel că echipa noastră se află în tratative cu Gigi Mulțescu și Cristian Pustai. Atât Mulțescu cât și Pustai au mai antrenat echipa noastră. Sub conducerea tehnică a lui Pustai, Gaz Metan a reușit o calificare istorică în cupele europene pentru prima dată în cei 70 de ani de existență a clubului de pe Târnava Mare. Pentru postul de președinte este vehiculat numele lui Eugen Pârvulescu.