A doua înfrângere consecutivă pentru Gaz Metan

A doua înfrângere consecutivă pentru Gaz Metan

Promovarea este pusă pentru prima dată în pericol de când a început Play-Off-ul. Echipa noastră a suferit a doua înfrângere consecutivă din Play-Off în compania aceeași echipe care n-a bătut și în etapa precedentă, Chindia Târgoviște. SIngurul meci al partidei de la Târgoviște a fost marcat din penalty de către Honciu în minutul 34. Gaz Metan se află încă pe prima poziție în clasament fiind la egalitate de puncte chiar cu adversara de astăzi care stă însă mai bine la capitolul golaveraj, 10 marcate și 6 primite, față de 10 marcate și 8 primite de către echipa noastră. 

Chindia: Meilă - Martac, Vătavu, D. Ispas, C. Dinu (cpt.) - Nisipeanu, Honciu, L. Mihai, C. Stoica - Cherchez, Neguț
Rezerve: Aioani - Neniță, Bg. Dinu, Dr. Pătru, Aug. Voinea, Dr. Grigore, Bg. Vasile
Antrenor: Nicolae Croitoru

Gaz Metan: Greab - M. Stancu, I. Neag, L. Cazan, G. Neagu - R. Zaharia, Băjenaru (cpt.), P. Iacob, Al. Munteanu - I. Neacşa, Gavra
Rezerve: Albuț - I. Cristea, Buzean, Tîrcoveanu, Bic, Figliomeni, Buziuc
Antrenor: Cristian PustaiUrmătorul meci pentru Gaz Metan este cel cu ocupanta locului 3, UTA Arad care joacă la această oră pe teren propriu cu Baia Maia (Scorul este 0-0 în momentul scrierii acestui articol).