Prima înfrângere pe teren propriu din acest sezon

Prima înfrângere pe teren propriu din acest sezonGaz Metan a pierdut cu scorul de 3-1 partida disputată pe teren propriu în compania formației Pandurii Tg. Jiu într-un meci contând pentru etapa a 7-a a Ligii 1. Echipa noastră a deschis scorul prin Llullaku în mintul 21 dintr-o lovitură de la 11 metri. Pentru oaspeți a marcat Țucudean de două ori în minutele 34 și 43 și Mrzljak în minutul 94. 

Pandurii au rămas în 10 din minutul 77 când Pitian a fost eliminat, însă fotbaliștii antrenați de Cristi Pustai nu au putut restabili egalitatea pe tabelă. După acest meci, echipa noastră rămâne cu 8 puncte și își păstrează poziția a 8-a în clasament cel puțin până duminică când următoarele două clasate, Chiajna și Viitorul joacă între ele. Ambele au câte 7 puncte. 

Echipe:

Gaz Metan Mediaș: Greab - Creţu, Trtovac, Susnjar, R. Romeo (Buzean 46) - R. Zaharia, Cristea (Bic 46) - Al. Munteanu (Gavra 60), Eric, Llullaku - Axente

Pandurii Tg. Jiu: D. Lazar - Pleaşcă, Buijs, Vasiljevic, Grecu - Sânmărtean, Mrzljak - Voiculeţ (Herea 9), V. Munteanu (Antal 72), Hlistei (Pitian 62) - Țucudean

În etapa următoare, Gaz Metan va întâlni campioana en-titre, Astra Giurgiu în deplasare.