Remiza pentru Gaz Metan in Liga 3

In meciul de debut in Liga a-III-a, formatia secunda a Gazului Metan a remizat scor 1-1, partida sustinuta impotriva echipei din Cluj , Sanatatea.
Jucatorii antrenati de Costel Hanc au deschis scorul in minutul 13 prin jucatorul Marius Predescu, oaspetii egaland la finalul primei reprize prin Lupu care a inscris de la lovitura de pedeapsa.
Mediesenii puteau reveni pe tabela de marcaj in minutul 65, atunci cand mijlocasul Alexandru Zaharia a ratat o lovitura de la punctul cu var.

Etapa urmatoare, mediesenii se vor deplasa la Zalau acolo unde vor juca cu echipa locala.