Gaz Metan pierde și cade în play-out

Gaz Metan pierde și cade în play-out

Gaz Metan nu a reușit să câștige partida din ultima etapă a sezonului regulat și a căzut pe locul 7, primul din play-out. Pincipala contracandidată a echipei noastre, CS U Craiova a câștigat cu scorul de 1-0 la Pitești și ne-a trimis în play-out. 
Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Bancu cu un șut fără speranțe pentru goalkeeperul nostru, Greab, în minutul 62. Atât CFR Cluj cât și Dinamo au câștigat și s-au clasat deasupra echipei noastre. CFR a învins cu 1-0 pe liderul Viitorul iar Dinamo s-a impus cu 2-0 șa Severin împotriva Pandurilor. Gaz Metan rămâne la 39 de puncte și va juca în play-out cu FC Botoșani, FC Voluntari, CSM Iași, Concordia Chiajna, Pandurii Tg. Jiu, ACS Poli Timișoara și ASA Tg. Mures.

Rezumat:


Echipe:


Clasament: