Gazul neinvinsa in fata ocupantei a locului 3

Gaz Metan Medias si ocupanta locului 3 a ligii 1 Astra Giurgiu, au remizat in aceata seara pentru a 6-a oara din istoria duelurilor directe cu acelasi scor, 0-0.
Pe o vreme ploioasa si cu doar 250-300 de spectatori in tribune, trupa antrenata de Cristi Pustai a reusit de cateva ori sa puna probleme in careul advers, ceea ce in jocurile din deplasare nu se prea intampla.
Gaz Metan a trecut in mai multe randuri pe langa deschiderea scorului, in minutul 11 atacantul Fabian Lokaj nu a reusit sa il surprinda cu un lob portarul Astrei care era iesit din poarta.
In minutul 55, Danci si Bic au fost trimis suturi spre poarta din interiorul careului oaspetilor, insa ambele suturi fiind respinse.
De cealalta parte, jucatorii antrenati de Iordanescu au avut putine suturi spre poarta aparata de Alex Greab
CLICK : Live text

Echipele de start:

Gaz Metan: Greab - Sârghi, Akaki, M. Constantin, De Vriese - Danci, Bic - Lokaj, Olaru, Popovici - Golubovici
Rezerve: Pleșca, R. Romeo, Paulo Pereira, Curtean, Surugiu, Manole, Buziuc

Astra: Iliev - Butean, Polczak, Erico, Stan - Takayuki, Mrzljak - Moise, Ioniță, Marquinhos - Abang

Rezerve: Lazar, Nyuiadzi, Balaure, Belu, Radunovici, Dandea, Le Tallec

Arbitrii: Ionuț Coza (A), Daniel Mitruți (A1), Marius Marica (A2)

In urma acestui rezultat de egalitate, formatia noastra a intrerupt seria de 5 meciuri consecutive pierdute, urmand ca duminica sa intalneasca la Ploiesti singura echipa fara victorie in acest sezon, Juventus Bucuresti.