Gaz Metan aproape de o victorie importanta

In cadrul etapei cu numarul 19 a Ligii 1,  Gaz Metan si FC Voluntari au remizat la egalitate, scor 1-1, intr-o partida frumoasa in care echipa noastra a fost foarte aproape de o victorie foarte importanta in lupta pentru supravietuire.
Cu o posesie mai buna, jucatorii antrenati de Cristi Pustai au pus pentru primadata probleme in minutul 18, atunci cand mijlocasul Cristian Danci a expediat un sut din afara careului.
Cu un joc disputat mai mult in favoarea noastra, Gaz Metan a fost aproape de a deschide scorul in minutul 70, Milan Mitic a trimis mingea cu capul in bara laterala dintr-un metru.
Golul mult asteptat a venit din partea atacantului Bojan Golubovic care a marcat din coltul scurt dupa o pasa data de Darius Olaru.
Insa, rezultatul de pe tabel a durat decat 3 minute,  Balan a inscris simplu din interiorul careului dupa o pasa primita din partea lui Deac.
Gaz Metan Mediaș: Greab - Bușu, Constantin, Cristea, Romeo - Mitic, Neagu, Danci - Chamed, Olaru, Curtean
Rezerve: Pleșca, De Vriese, Popovici, Bic, Surugiu, Tîrcoveanu, Golubovici
FC Voluntari: Balauru - Filipov, Balauru, M. Popescu, Acsinte - Novac, Răuță - Ivanovici, Marinescu, Olteanu - Bălan
Rezerve: Petrariu, Leasă, Achim, Căpățână, Deac, Cernat, Trandafirescu
Gaz Metan Medias a ratat ocazia de a urca peste Sepsi, formatie care va juca in deplasare la CFR Cluj.