Juniorii U17 aproape de o victorie spectaculoasa

Juniorii U17 aproape de o victorie spectaculoasa

In ultima etapa a turului din Campionatul National Clasic Under 17, Gaz Metan a terminat la egalitate, scor 3-3, cu echipa Liceului Tehnologic Lucian Blaga Regin.
Cu 10 minute inainte de finalul partidei, adversarii au condus cu scorul de 3-1, insa baietii nostri au crezut in sansele lor si au reusit sa restabileasca egalitatea, iar la ultima faza a meciului, Lucian Sincelean a fost aproape de a aduce cele 3 puncte dupa o lovitura libera executata de la 20 de metri.
Marcatorii pentru echipa noastra au fost Avram Cristian, Birsan Sebastian si Lucian Sincelean.

Mai jos va prezentam primul '11' al echipei noastre:
Adrian Dancu, Avram Cristian, Fratila Vicentiu, Krestel Flavius, Grancea Emil, Mihut Casian, Sincelean Lucian, Nicula Cristian, Harfas Calin, Zolog Darius, Birsan Sebastian.In urma acestui rezultat de egalitate, Gaz Metan U17 a terminat turul pe locul 2 la egalitate de puncte cu liderul Csiksereda Miercurea Ciuc 2.