Statisticile care nu ne mai dau nicio sansa in Liga 1

Statisticile care nu ne mai dau nicio sansa in Liga 1

Gaz Metan Medias se afla in fata unui sezon dezastruos in care a lipsit absolut tot, siguranta in poarta, in aparare, la mijloc si in atac, un sezon in care ne-a lipsit determinarea si ambitia de a lupta pentru obiectivul echipei, un sezon in care nu am existat pe gazon.
Intr-un campionat cu 26 de meciuri disputate, si cu doar 2 victorii obtinute de echipa noastra, probabil intamplatoare in fata echipelor Sepsi Sf. Gheorghe (2-1) si cu FC Botosani (1-0), aceste rezultate par sa ne aduca aminte de evolutia echipei noastre din anul 2000 in Divizia A(actuala Liga 1), atunci cand mediesenii au acumulat doar 3 victorii in 30 de partide,  Universitatea Craiova (1-0), Gloria Bistrita (2-1) si Ceahlaul Piatra Neamt (3-0).
Atat in acel sezon cat si cel actual, formatia noastra nu a castigat niciun meci in deplasare, apararea si atacul avand de suferit (21 marcate, 42 primite) iar acum, 14 marcate si 39 primite.
Rezultatele slabe din acest sezon au inlaturat suporterii de la stadion, iar cel mai mic numar de oameni prezenti la un meci din toata istoria echipei s-a consemnat pe data de 27.02.18 la meciul din sferturile cupei Romaniei cu Astra Giurgiu. Aproximativ 60 de persoane au asistat la aceasta partida, dintre care doar 14 si-au achizitionat bilet.