Semifinala cu Hermannstadt se joaca in nocturna. Gazul spera la o noua finala dupa 67 de ani

Derby-ul judetului Sibiu din Cupa Romaniei dintre Gaz Metan si Hermannstadt continua la Medias. Dupa prima mansa din semifinale disputata la Sibiu pierduta de echipa noastra cu scorul de 1-0, trupa antrenata de Cristi Pustai are nevoie de o victorie la doua goluri pentru a se califica in finala cupei, acolo unde cel mai probabil o va intalni pe Universitatea Craiova, formatia olteana invingand pe FC Botosani cu scorul de 5-1.
In partida tur Gaz Metan a fost nevoita sa joace 85 de minute in inferioritate numerica dupa ce mijlocasul Joao Diogo a vazut cartonajul rosu in minutul 7 al partidei.

Gaz Metan poate egala perfomanta din urma cu 67 de ani, atunci cand a pierdut in finala impotriva formatiei CCA Bucuresti(Steaua) cu scorul de 1-3.

Gaz Metan Medias - FC Hermannstadt va avea loc pe data de 10 Mai incepand cu ora 20:00.