In cadrul etapei cu numarul 23 a ligii a-III-a, Gaz Metan II Medias a castigat meciul sustinut pe teren propriu impotriva formatiei Unirea Dej cu scorul de 1-0.
Unicul gol al partidei a fost marcat de Edinho Junior in minutul 42.
Jucatorii antrenati de Dumitru Solomon au dominat prima repriza, trecand de mai multe ori pe langa gol prin jucatorul Alexandru Buziuc.
Cu o posesie de partea noastra, si un joc tactic, gazistii au intrat la cabine in avantaj.
Repriza secunda a fost una mai echilibrata, adversarii au incercat sa puna probleme la poarta aparata de Paul Florea, insa fara prea multe probleme pentru portarul echipei noastre.

Paul Florea, Daniel Pop, Thomas Bacila, George Cioban, Bogdan Jica, Szasz Tamas, Laurentiu Manole, Alexander Fioretos, Cosmin  Buziuc, Edinho Junior si Alexandru Buziuc.