Liga 3: Ghinion incredibil pentru Gazu II la Reghin

Echipa secunda a Gazului care activeaza in liga 3-a, seria 5, compusa in cea mai mare parte cu jucatori de 16-17 ani, si cu doar 4 trecuti de 18 ani, a pierdut partida disputata astazi in deplasare cu Avantul Reghin, scor 2-3, toate golurile primite au fost in minutele de prelungire a celor doua reprize.
Trupa antrenata de Dumitru Solomon a deschis scorul in minutul 18 prin Mihai Mates, iar formatia gazda a egalat in minutul 45+3, la ultima faza a primei reprize.
In minutul 68 al reprizei secunda Gazul s-a desprins pe tabela de marcaj dupa golul marcat de Paul Costea, iar prelungirile partidei au fost de groaza pentru medieseni.

Centralul partidei a acordat 4 minute de prelungire, iar cu doua minute inainte de fluierul final gazistii conduceau cu 2-1, insa gazdele au revenit incredibil si au castigat meciul cu scorul de 3-2.

Gazistii nu se vor odihnii insa prea mult, urmand ca maine dimineata sa se deplaseze la Pitesti, acolo unde vor juca cu FC Arges in campionatul clasic U19.