Cupa Romaniei:Gaz Metan din nou in duel cu echipe din Suceava

Amintiri nu tocmai placute pentru formatia noastra in meciurile de la Suceava.
Gaz Metan o va intalni din nou pe Foresta la o distanta de 5 ani de la ultimul meci direct din Cupa Romaniei, atunci cand sucevenii a invins Gazul cu scorul de 1-0, printr-un gol marcat in prima repriza a prelungirilor(minutul 103)
In acea vreme, echipa noastra a fost condusa de Cristi Dulca, si se deplasa la Suceava cu urmatorii jucatori:

"Primul 11" al echipei noastre din acea partida era urmatorul :
                                                 Milos Buchta
                  Vali Cretu, Sergiu Muth, Jasmin Trtovac, Roberto Romeo
                                       Cristi Todea, Andrei Enescu
                          Azdren Llullaku, Florin Dan, Alex Curtean
                                                  Alex Buziuc

Rezerve: Razvan Plesca, Ahmed Mujdragic, Alexandru Tarnovan, Ciprian Petre, Cosimo Figliomeni, Dan Roman si Iulian Cristea.

Rezumatul partidei poate fi urmarit aiciSuceava 1-0 Gaz Metan
Adversarii nostri se afla in seria 1 din liga a-III-a, aflandu-se pe locul 3 dupa 3 etape disputate, cu 2 victorii si un egal.
In urma cu un an, mai exact pe 27 septembrie, Gaz Metan urma sa intalneasca in Cupa Romaniei tot o formatie din judetul Suceava, Bucovina Radauti, acolo unde gazistii au avut un meci greu, reusind sa egaleze in minutul 90+2 prin Yazalde.
Meciul urmand sa ajunga la loviturile de partajare, iar acolo Gazul reusind sa se impuna cu scorul de 9-8.
Cu Mihai Teja ca antrenor principal, mediesenii au inceput primul "11" in urmatoarea formula :
                                        Andrei Cristea
             Sorin Busu, Daniel Pop, Bogdan Jica, Roberto Romeo
                         Mihai Stancu, Boubacar Fofana
                  Antoni Ivanov, Nasser Chamed, Alex Buziuc
                                           Yazalde Pinto

Partida dintre Foresta Suceava si Gaz Metan Medias va avea loc intr-una din zilele de 24-25-26 septembrie.