Gaz Metan U19 spulbera Sibiul si se pregateste de Cupa Romaniei

Gaz Metan U19 spulbera Sibiul si se pregateste de Cupa Romaniei

In cadrul etapei cu numarul 13 a Campionatului National U19, echipa antrenata de Dumitru Solomon a castigat meciul cu Alma Sibiu, scor 10-1, intr-un meci in care au fost rulati mai multi jucatori sub 17 ani pentru formatia noastra.
Cel mai bun marcator a fost atacantul Sebastian Birsan cu 4 goluri, urmat de Lucian Sincelean, Alin Moldovan, Thomas Bacila, Christopher Craciun, Anthony Craciun si Adrian  Slava.
Dupa 13 etape scurse din acest campionat, Gaz Metan este lider, avand 35 de puncte, 92 de goluri marcate, si 11 primite.

Cel mai bun marcator al echipei noastre din acest campionat este Sebastian Birsan(foto) 23 de goluri.
---> Incaltaminte de toamna-iarna pentru barbati <---
Gaz Metan U19 debuteaza miercuri in cupa Romaniei, acolo unde vor juca  echipele clasate pe primul loc in cele 11 serii, urmand ca echipa noastra sa intalneasca in deplasare, SCM Ramnicu Valcea, lider in seria 7, care are 12 victorii, un egal si o infrangere in 14 meciuri disputate.