Victorie extrem de importantă obținută după un meci foarte greu pe teren propriu

Victorie extrem de importantă obținută după un meci foarte greu pe teren propriu


Gaz Metan s-a impus la limită în fața ultimei clasate, FC Voluntari într-un meci contând pentru etapa a 19-a a Ligii 1 de fotbal disputat pe teren propriu. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Sergiu Buș în minutul 80 după o pasă venită din partea internaționalului de tineret, Mihai Velisar. Ajuns față în față cu Râmniceanu, atacantul nostru și-a păstrat calmul, l-a culcat pe goalkeeperul advers cu o fentă din corp și a înscris în poarta goală pentru 3 puncte foarte importante! 

Echipa noastră își menține poziția a 5-a în clasament cu 30 de puncte însă are două meciuri în plus față de ocupanta locului 6, FCSB (27 puncte). Indiferent de rezultatele urmăritoarelor din această etapă, Gaz Metan va rămâne pe loc de Play-Off. 

În etapa viitoare echipa noastră va avea o deplasarea grea la București acolo unde vor întâlni FCSB. Partida cu echipa antrenată de Bogdan Vintilă va avea loc vineri, 6 decembrie de la ora 20:30
elefant.ro