In 10 oameni, Gazul a fost aproape de o victorie la Giurgiu

In 10 oameni, Gazul a fost aproape de o victorie la Giurgiu

Astra Giurgiu și Gaz Metan Mediaș au terminat la egalitate, scor 0-0, într-un joc din cadrul etapei cu numărul 3 din play-off.
Echipa noastră a început partida foarte hotărâtă, a fost mai periculoasă în primele 15 minute, punând probleme la poarta gazdelor prin Buș și Ciocan, ultimul având o ocazie mare de gol, însă mingea a fost trimisă puțin pe lângă poartă. În minutul 39, Dumitru Cardoso a văzut direct cartonașul roșu după o lovitură dură asupra unui adversar. Giurgiuvenii nu au pus deloc probleme la poarta apărată de Răzvan Pleșca, iar prima repriză s-a terminat cu un joc mai bun de partea noastră. Gaz Metan : Răzvan Pleșca, Gabriel de Moura, Marius Constantin, Ionuț Larie, Mihai Butean, Nasser Chamed, Boubacar Fofana, Mihai Velisar, Sergiu Ciocan, Dumitru Cardoso, Sergiu Buș. Ocazie mare pentru echipa noastră în minutul 51, Sergiu Buș a fost aproape de gol, însă mingea trimisă de el de la 15 metri a lovit transversala. Prima ocazie a gazdelor a avut loc în minutul 74, Ioniță a expediat un șut de la marginea careului mare, dar mingea a fost trimisă mult peste poartă. Finalul de meci nu aduce nimic nou, iar echipa noastră obține un rezultat de egalitate, și se menține pe locul 6 în play-off, cu 24 de puncte, urmând să întâlnească etapa viitoare, tot în deplasare, pe FCSB.
  techstar.ro