Înfrângere pe teren propriu cu FC Botoșani... Nu i-am mai bătut pe moldoveni de 8 meciuri!

Înfrângere pe teren propriu cu FC Botoșani... Nu i-am mai bătut pe moldoveni de 8 meciuri!

Înfrângere la limită suferită de echipa noastră pe teren propriu în etapa a 5-a în fața celor de la FC Botoșani. Brazilianul de 22 de ani, Mateus Barbosa Santos a marcat singurul gol al meciului în minutul 22. Cu puține ocazii de poartă în dreptul echipei noastre, am avut totuși șansa egalării în ultimele secvențe ale meciului. 

Din păcate, suntem nevoiți să consemnăm cea de-a 8-a partidă consecutivă fără victorie în fața echipei lui Marius Croitoriu. După 5 meciuri, rămânem doar cu o victorie și un egal. Cele 4 puncte acumulate după primele 5 etape, ne clasează pe penultimul loc în clasament, la egalitate de puncte cu FC Argeș și Sepsi, echipe care stau însă mai bine decât noi la capitolul golaveraj. Singura echipă mai slabă decât noi, este Academica Clinceni, formație care are 0 puncte. 

GAZ METAN: Vâlceanu - Romeo, Matricardi, Yuri, Velisar - Izata, Filip - Horșia, Deaconu, Chamed - Irobiso
REZERVE: Buzbuchi, Gabriel, Trif, Alceus, Iancu, Lixandru, Grădinaru, Morar, Smola
ANTRENOR: Mihai Teja

FC BOTOȘANI: E. Pap - Braun, Racovițan, Șeroni, Țigănașu - Papa, Edjouma, Ongenda - Santos, Sila, Fili
REZERVE: M. Contra, Patache, Chindriș, Dragu, E. Florescu, D. Croitoru, Petkovski, M. Roman, Quinones
ANTRENOR: Marius Croitoru

Stadion: Gaz Metan (Mediaş)
Arbitru: Coza Ionuţ (Cernica) / A1: Marchidanu Marius Cristian (Brăila), A2: Bobe Ionuţ Marius (Videle)


În etapa a 6-a întâlnim Universitatea Craiova, echipă care nu trece printr-o perioadă prea bună și care, probabil, speră să-și revină cu noi, mai ales că meciul se joacă în fața propriilor suporteri. Meciul de pe Ion Oblemenco are loc pe 21 august de la ora 18:30. 

(Cernica) / A1: Marchidanu Marius Cristian (Brăila), A2: Bobe Ionuţ Marius (Videle)


În etapa a 6-a întâlnim Universitatea Craiova, echipă care nu trece printr-o perioadă prea bună și care, probabil, speră să-și revină cu noi, mai ales