Al doilea meci consecutiv fără înfrângere în Liga1 pentru echipa noastră, 0-0 cu Sepsi OSK

Al doilea meci consecutiv fără înfrângere în Liga1 pentru echipa noastră, 0-0 cu Sepsi OSK

Seria de meciuri fără victorie (șapte la număr) în Liga 1 a fost oprită etapa trecută când am reușit să învingem Rapidul cu 2-1 pe Arena Națională. Echipa noastră se află acum la del de-al doilea meci fără înfrângere. Gaz Metan a obținut un punct pe teren propriu după egalul, 0-0 din etapa a 10-a în compania formației Sepsi OSK. După două meciuri cu noul antrenor, Ilie Poenaru avem 4 puncte. 


Meciul cu Sepsi OSK a fost unul destul de strâns însă cu ocaziile mai mari de gol aparținând oaspeților. Poenaru a început partida cu următorul 11: Vâlceanu în poartă, Trif, Yuri, Matricardi și Moura pe linia de fund, Junior și Alceus în fața apărării, Grădinaru, Deaconu și Horșia în linia mediană și Irobiso în atac. Au mai intrat pe teren Morar (Irobiso - min. 60), Iancu (Horșia - min. 60), Velisar (Trif - min. 80), Chamed (Grădinaru - min. 80) și Filip (Deaconu - min. 87). 

REZUMAT VIDEO!

După acest meci, rămânem pe poziția a 14-a cu 8 puncte dar ne distantăm la 2 puncte față de locul 15 ocupat de Dinamo cu 6 puncte: 

10. Chindia       13p

11. Mioveni       10p

12. Sepsi           9p

13. U Craiova    9p

14. Gaz Metan  8p

15. Dinamo       6p

16. Clinceni       2p

În etapa următoare, echipa noastră va întâlni CFR Cluj în deplasare. Meciul va avea loc duminică, 3 octombrie de la ora 18:00.