VICTORIE! Ronaldo Deaconu i-a bătut de unul singur pe dinamoviști! Gaz Metan 2-1 Dinamo!

VICTORIE! Ronaldo Deaconu i-a bătut de unul singur pe dinamoviști! Gaz Metan 2-1 Dinamo!

Gaz Metan a câștigat cu 2-1 meciul din etapa a 12-a a Ligii1 de pe teren propriu în compania formației Dinamo București. Diferența a făcut-o Ronaldo Deaconu cu două super execuții în doar două minute. 


Decarul nostru a lovit pentru prima dată în minutul 37 când a trimis o torpilă cu stângul de la 30 de metri fără nicio speranță pentru portarul oaspeților. La faza imediat următoare, același Deaconu a dublat avantajul de pe tabelă cu o altă execuție de generic, lobându-l pe Eșanu de la 25 de metri. Scorul final a fost stabilit de Mirko Ivanovski de la punctul cu var în minutul 84, un penalty inventat de Cojocaru, centralul întâlnirii. Același Cojocaru nu a văzut un penalty mai mult decât clar pentru noi în prima repriză. Victorie incontestabilă pentru echipa noastră care părăsește zona fierbinte a clasamentului. După această victorie urcăm pe locul 11 cel puțin până la meciurile celor de la Mioveni, Sepsi și U Craiova 1948. 


Echipa noastră: Vâlceanu (GK) - Trif, Yuri, Matricardi (C), Moura - Junior ALceus - Grădinaru, Deaconu, Horșia - Sarr

Au mai intrat Filip (min 71 - Sarr), Chamed (min 79 - Deaconu), Morar (min 79 - Grădinaru) și Șteau (min 90+2 - Horșia)

Antrenor: Ilie Poenaru

În etapa următoare vom întâlni U Craiova 1948 în deplasare.